Objevíte jeho skutečnou tvář a začnete s partnerem nadávat, že jste tenkrát raději nešli do toho kina, přemýšlíte nad tím, jestli se nedá taky vrátit v záruční době jako televize a rychle si udobřovat celé blízké a vzdálené příbuzenstvo, ke kterému byste ho mohli na pár dní odložit.
A na tomto základu vytvořil před lety svoje příběhy o prevítovi anglický spisovatel a rozhlasový dramatik Simon Brett (*1945). První kniha pod názvem "Prevítem snadno a rychle" (orig. How to be a little sod, 1991) se na naše pulty dostala už v roce 1994 díky nakl. Ivo Železný. Nedá říci, že by se u nás stal nějakým super bestsellerem, ale zájem byl stálý. Přidaly se k tomu další dva díly, které měly časté dotisky, pak to převzalo do svých otěží nakl. Argo, a knihy nikdy nezmizely pod nánosem dalších tisíců titulů. Začaly se taky objevovat další čeští napodobitelé, tak najdete např. "Prevít na studiích", "Prevít na vysoké", "Prevít v tajných službách", či "To je ale prevít!". Posledním přírůstkem do svěží a vtipné prevítovské série z péra Simona Bretta jsou tři malé knížečky "Jak na prevíta - rady pro babičky a dědečky", "Jak na prevíta - rady pro maminky" a "Jak na prevíta - rady pro tatínky". Nejsou to klasické romány či příběhy ze života prevítů, spíše se jedná o drobné dodatky, snad bychom mohli říci spíše vhodné drobné dárky, pro budoucí babičky, dědečky, maminky a tatínky. Jsou to vtipné (a bohužel realistické) myšlenky a citáty o věcech a problémech, které nastávající majitelé dětiček budou muset řešit, za pochodu a okamžitě. Jedná se o trojici knížek velikosti kolibříka, které obsahují množství ilustrací. Jen nejsou od Tony Rosse, kterého ale výborně zastoupil Alex Hallatt.
Jsou to výborné tipy na dárky pro nadcházející čas vánoční, vhodný všem nastávajícím rodičům (prarodičům), kterým chcete škodolibě zkazit náladu. Protože vy staří mazáci -rodičové se nad knížkami budete smát, ale přitom budete vědět, jak krutě pravdivé myšlenky v knize jsou.