80 %

Brett, Simon - Jak na prevíta - Rady pro babičky a dědečky / Rady pro maminky / Rady pro tatínky

Více informací k této knize najdete v detailu
Dítě - výsledek vášně, které jsou dospěláci schopni milovat a hýčkat více než... např. peníze. (Teda aspoň většina). Je to krásné, když to večer sladce spinká, když to s úsměvem dělá první krůčky, když se rozjařené vrátí ze školy se svým prvním vysvědčení, na kterém se vyjímá velká jednička, atd. Ale v momentě, kdy to nedělá tyto milé činnosti, kdy prokřičí polovinu noci s prořezávajícím se zubem, kdy to pozvrací vaši novou sedačku za dvacet tisíc, při prvních krůčcích rozhází po podlaze všechny knihy z vaší geniálně seřazené knihovny, rozláme roky sbírané DVD (a to i ty pirátské kopie), a za pár let vám do obličeje chrstne, že jste ten nejdebilnější rodič na světě, tak pak se to změní na PREVÍTA.

Objevíte jeho skutečnou tvář a začnete s partnerem nadávat, že jste tenkrát raději nešli do toho kina, přemýšlíte nad tím, jestli se nedá taky vrátit v záruční době jako televize a rychle si udobřovat celé blízké a vzdálené příbuzenstvo, ke kterému byste ho mohli na pár dní odložit.

A na tomto základu vytvořil před lety svoje příběhy o prevítovi anglický spisovatel a rozhlasový dramatik Simon Brett (*1945). První kniha pod názvem "Prevítem snadno a rychle" (orig. How to be a little sod, 1991) se na naše pulty dostala už v roce 1994 díky nakl. Ivo Železný. Nedá říci, že by se u nás stal nějakým super bestsellerem, ale zájem byl stálý. Přidaly se k tomu další dva díly, které měly časté dotisky, pak to převzalo do svých otěží nakl. Argo, a knihy nikdy nezmizely pod nánosem dalších tisíců titulů. Začaly se taky objevovat další čeští napodobitelé, tak najdete např. "Prevít na studiích", "Prevít na vysoké", "Prevít v tajných službách", či "To je ale prevít!". Posledním přírůstkem do svěží a vtipné prevítovské série z péra Simona Bretta jsou tři malé knížečky "Jak na prevíta - rady pro babičky a dědečky", "Jak na prevíta - rady pro maminky" a "Jak na prevíta - rady pro tatínky". Nejsou to klasické romány či příběhy ze života prevítů, spíše se jedná o drobné dodatky, snad bychom mohli říci spíše vhodné drobné dárky, pro budoucí babičky, dědečky, maminky a tatínky. Jsou to vtipné (a bohužel realistické) myšlenky a citáty o věcech a problémech, které nastávající majitelé dětiček budou muset řešit, za pochodu a okamžitě. Jedná se o trojici knížek velikosti kolibříka, které obsahují množství ilustrací. Jen nejsou od Tony Rosse, kterého ale výborně zastoupil Alex Hallatt.

Jsou to výborné tipy na dárky pro nadcházející čas vánoční, vhodný všem nastávajícím rodičům (prarodičům), kterým chcete škodolibě zkazit náladu. Protože vy staří mazáci -rodičové se nad knížkami budete smát, ale přitom budete vědět, jak krutě pravdivé myšlenky v knize jsou.


20.11.2008
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 5. Z toho průměrné hodnocení: 2.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Dědictví
(2) Stručnější historie času
(3) Kdokoli může dělat cokoli
Knížka začíná návratem Betty Bardové, hlavní hrdinky, do rodného Seattlu poté, co se jí dokonale zprotivil život v horách na slepičí famě, kde jen kuřata dávala dobrou noc. Ve městě ji, i její dcery ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům