70 %

Coelho, Paulo - Rukověť bojovníka světla

Více informací k této knize najdete v detailu
Nakladatelství ARGO vydalo další knihu mého oblíbeného autora. Moc jsem se na knihu těšila! Po knize Alchymista, Veronika se rozhodla zemřít, Pátá hora, Mágův deník, U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Ďábel a slečna Chantal, Jedenáct minut a naposledy po Záhirovi je zde opět nová kniha do mé domácí sbírky... Knihy tohoto autora musím vlastnit! Líbí se mi jeho tvorba a často se ztotožňuji s jeho myšlenkami a jednáním hrdinů v jeho románech...

Paulo Coelho se narodil v roce 1947 v Rio de Janeiro v Brazílii. Ještě, než se začal plně věnovat spisovatelské práci, pracoval v divadle, dále jako skladatel, novinář. Napsal také řadu textů k písním pro jedny z nejznámějších zpěváků v Brazílii, jako jsou Elis Regina, Rita Lee nebo Raul Seixas.

Mimořádný ohlas vzbudil již svým prvním autobiografickým dílem Mágův deník (1987), v němž čerpal ze svých zážitků a duchovních cvičení na pěší pouti do galicijského Santiaga de Compostela. Jeho druhá kniha Alchymista (1988), která vypráví takřka pohádkový příběh španělského pastýře za pokladem, mu pak zajistila celosvětový věhlas a stala se knižním fenoménem své doby. K jeho dalším dílů patří Brida (1990), Valkýry (1991), U řeky Piedra jsem usedla a plakala (1994), Pátá hora (1996), Veronika se rozhodla zemřít (1998) a Ďábel a slečna Chantal (2000). Napsal několik děl o okultismu a magii, vydal také soubor svých textů publikovaných v novinách. Vůdčími motivy tohoto brazilského autora jsou víra ve zlepšování celého vesmíru a odvaha hledat svůj osud. Za svou literární činnost byl vyznamenán četnými zahraničními cenami a v roce 1996 jej francouzský ministr kultury jmenoval rytířem Řádu umění a literatury.
Od roku 1997 je tento spisovatel zvláštním poradcem UNESCO pro projekt Cesty víry. Jeho knihy vyšly ve více než 140 zemích světa a byly přeloženy do 51 jazyků. Doposud bylo prodáno více než 31 milionů výtisků a zájem o jeho dílo mezi čtenáři nepolevuje.

(Pro milovníky a obdivovatele Paulo Coelha zmiňuji životopisnou knihu:
ARIAS, Juan - PAULO COELHO: Zpověď poutníka)

Rukověť bojovníka světla je na první pohled kniha jiná, než předešlé... Menší formát, jiná úprava obálky, jiná skladba a úprava textu. Je to příběh a není!
Je to jakási příručka pro naše vědomí a svědomí...

Kniha se skládá z Prologu, zde jakoby začíná příběh chlapce a zvláštní ženy v závoji, která na chlapce zapůsobí svým zjevem, oblečením, krásou a legendou.

Celičká kniha se skládá z krátkých inspirujících a filosofických textů, které vycházely v letech 1993 - 1996 v brazilských a zahraničních novinách. Autor svým Prologem, příběhem chlapce a tajemné ženy v závoji a Epilogem spojil tyto texty ve vyprávění do knihy s názvem Rukověť bojovníka světla.

Rukověť bojovníka světla vyzývá každého, aby dokázal žít své sny. Aby každý vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. Svým nenapodobitelným způsobem nám Paulo Coelho ukazuje, že v každém z nás žije bojovník světla, máme ho v sobě všichni. Inspirující krátké texty z let 1993 -1996 ponoukají čtenáře, aby nastoupil cestu bojovníka: toho, který je schopen vidět, že být naživu je zázrak, toho, kdo dokáže i prohrát, toho, kterého hledání dovede k nalezení identity, po níž touží.

V knize autor vychází z tradic různých zemí, klade důraz na základní lidské hodnoty a vnitřní růst člověka, jenž nepodlehne malomyslnosti a únavě, ale věří v zázraky a lásku.

Kniha Rukověť bojovníka světla se vymyká předešlým, nedá se číst jako román. Krátké texty se nehodí číst jeden za druhým, nehodí se pro každou chvíli...
Texty se musí dávkovat po kapkách, dle potřeby a stavu mysli jako zázračný lék. Takový lék by mohl ovlivnit mnoho lidí.

Světlo a láska ovlivňují naše zdraví, štěstí a činy...
Ten člověk, který se dá ovlivnit světlem a láskou, koná dobro. A dobro má v sobě každý z nás, jen ho objevit a použít.

Vydalo ARGO, 2006.


17.03.2006
Jana RezkováZajímavé odkazy:


Diskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 17. Z toho průměrné hodnocení: 2.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Román pro ženy
(2) Pohádky z Valašského království
Takže: Pohádky z valašského království vycházejí ze sbírky Moravské národní pohádky z okolí rožnovského, které sesbíral a v roce 1854 vydal kněz a buditel Beneš Metod Kulda (na podnět dalšího ...
(3) Život na lednici
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům