80 %

Crombie, Deborah - Až za hrob

Více informací k této knize najdete v detailu
Nová dvojice anglických detektivů jde po stopě zločinu, stává se jeho svědkem, příběh je plný záhad a tajemství, které musí dvojice vyřešit... Klasická anglická detektivka je lákavým cílem pro všechny milovníky detektivek a přilákala i mne. Láska je věčné téma v básních, románech, ale i v detektivkách.

Kniha má poutavý název i pěknou obálku, je vázaná a má 328 stran. Dvojice detektivů Gemma Jamesová a Duncan Kincaid jsou hlavní hrdinové a řeší případ vraždy. Gemma je policejní inspektorka, která si potřebuje odpočinout a jede se svou přítelkyní Hazel na výlet do Skotska. A právě okolo Hazel se vše začne odvíjet... Gemma a její přítel Duncan však na lásku až za hrob nevěří!

Deborah Crombie se narodila v roce 1952 v Texasu, dlouhou dobu žila v Anglii a ve Skotsku, nyní žije s manželem, dvacetiletou dcerou, třemi kočkami a německým ovčákem v malém americkém městečku v Texasu. Kromě toho, že byly některé romány Deborah Crombie přeloženy do češtiny, vyšly také v Itálii, Japonsku, Německu, Nizozemí, Norsku a Velké Británii.

Knihy: A odpočívej v pokoji, Cizí rukou, Hlas pomsty, Polibek na rozloučenou, Případ nevěrné manželky, Případ nezvěstných žen. Všechny romány Deborah Crombie spojují hlavní hrdinové, sympatická dvojice detektivů: superintendant Duncan Kincaid a seržant Gemma Jamesová.

Deborah Crombie
Nakladatelství Motto
http://detektivky.bestfoto.info/crombie.html

Kniha Až za hrob je čtivá, prolíná se zde příběh z minulosti psaný kurzívou a děj současný, aby obě varianty později daly celému příběhu smysl a souvislost. Dozvídáme se jak jen může minulost ovlivnit současnost... Tato detektivka je přímo skvělým detektivním románem. Každou kapitolu uvádí citát nebo krásný a obsahově dokonalý překlad básně, která jakoby s příběhem souvisí obsahově... Dialogy i celá stavba příběhu jsou dobře propracované, jen občas se mi děj zdál rozvláčný. To se však nedá říci o zakončení detektivky, které bylo velmi napínavé!

Na můj vkus se kniha hemží množstvím postav, ale během čtení si zvykám. Tak asi od poloviny knihy se mi začíná příběh jevit poutavý, vše má smysl a knihu nelze odložit. Jsou zde barvité popisy exteriérů, přírody a počasí ve Skotsku. Dokonce je zde popisován postup výroby tradiční skotské Whisky, který je víc než jen zajímavý, ale pro oblast Skotska i typicky tradiční.
Kniha mně připomíná spíše románovou rodinnou ságu, její život a vývoj v minulosti, zápletky a hříchy pra pra předků, které se rozuzlují v dnešní přítomnosti (deník)...

Zároveň může příběh připomínat i cestopis. Dialogy i celá stavba příběhu jsou dobře propracované, jen občas se mi děj zdál rozvláčný. To se však nedá říci o zakončení detektivky, které bylo velmi napínavé!

Autorka je výborná vypravěčka a knihu mohu klidně doporučit.
Detektivku Až za hrob bych si vzala na letní dovolenou, je opravdu co číst!

V angličtině vyšla kniha: New York, 2003.
Z anglického originálu přeložila: Dagmar Brejlová, 2007.
Obálka: Vendula Volkmerová, 2007.
Vydání I.

Vydalo MOTTO, 2007.


23.04.2007
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:
Crombie, Deborah - Až za hrob (příspěvků: 1)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 2. Z toho průměrné hodnocení: 2.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Všechno je definitivní
(2) Cesta Karla IV. do Francie
Je tudíž jasné, že autor, František Šmahel z Centra medievistických studií AV ČR, překlad významně uvedl a doplnil. Nejprve čtenáře čeká prolog s podtitulem Lucemburkové a Francie 1322-1377 o ...
(3) Prázdniny
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům