90 %

de Berniéres, Louis - Turci to s dětmi tak báječně umí

Více informací k této knize najdete v detailu
S dílem autora, který i přes svoje románské jméno je Angličan, se český čtenář může setkávat už roky. Od vydání asi jeho nejznámějšího titulu "Mandolína kapitána Corelliho", který většina z nás zná i díky filmové verzi, se můžeme "kochat" i všemi dalšími jeho romány, který u nás vydalo nakladatelství BB art. A právě toto nakladatelství ve ...

S dílem autora, který i přes svoje románské jméno je Angličan, se český čtenář může setkávat už roky. Od vydání asi jeho nejznámějšího titulu "Mandolína kapitána Corelliho", který většina z nás zná i díky filmové verzi, se můžeme "kochat" i všemi dalšími jeho romány, který u nás vydalo nakladatelství BB art. A právě toto nakladatelství ve spolupráci s obchodním domem Palác knih Luxor, přichystalo jako vánoční prémii krátkou novelu "Turci to s dětmi tak báječně umí".
Tento krátký příběh určitě potěší všechny zájemce o vtipný, až černý humor. Našimi hrdiny jsou manželé Freemanovi, dokonalý pár velmi hodných lidí, kteří se oddaně milují, miluje je i okolí, prostě dokonalé štěstí. Ale jak se říká, zlým lidem se někdy narodí hodné dítě, a hodným lidem se narodí zlý potomek. A to je jediný problém našeho páru - jejich syn Vinnie. Je to DĚSIVÉ dítě, které je naprosto ničí. Ani dětský psychoterapeut nemůže nic jiného konstatovat, než že Vinnieho nelze léčit, protože je prostě nesnesitelně zlomyslný. A tak se naše dvojce rozhodne k drastickému kroku. Jejich společnou vášní je Turecko a jejich obyvatelé, protože to s dětmi (a domácími zvířátky) tak báječně umí. Pokus čekáte nějaké "krvavé" řešení problému jménem Vinnie, tak jste na omylu. Ale je fakt, že až tak normální řešení to není. Je zcela ve stylu příběhu. Nic Robertovi a Susan nelze vyčítat. Každý druhý by udělal určitě něco horšího, mnohem horšího. Něco, co jsem já i vy určitě na závěr čekali (sadisti jedni).
Jestli se ke knížečce nějak dostanete, neváhejte ani minutu. Těch třicet stran slupnete cestou do "protivné" práce a ještě se skvěle pobavíte.


08.03.2005
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 6. Z toho průměrné hodnocení: 2,33.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Pí a jeho život
(2) Piráti
Proč??? Jak se můžete ptát???!!! Konečně se vy nevzdělanci dozvíte něco o našich dějinách. Jsme tady totiž už od 7.století před naším letopočtem. No to je prostě hodně dávno. A jsou mezi námi ...
(3) Faina
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům