55 %

de Rhodes, Danuta - Bílé autíčko

Více informací k této knize najdete v detailu
Prvotina francouzské autorky, publikující v současné době v New Yorku, má v podtitulu "Definitivní pravda o smrti princezny Diany", a od této smutné události se také odvíjí hlavní zápletka románu. Hlavní hrdinkou je přitažlivá mladá dívka. Po nepříliš dramatickém rozchodu se svým přítelem sedne opilá a marihuanou omámená za volant bílého Fiata ...

Prvotina francouzské autorky, publikující v současné době v New Yorku, má v podtitulu "Definitivní pravda o smrti princezny Diany", a od této smutné události se také odvíjí hlavní zápletka románu.

Hlavní hrdinkou je přitažlivá mladá dívka. Po nepříliš dramatickém rozchodu se svým přítelem sedne opilá a marihuanou omámená za volant bílého Fiata svých rodičů. Ač není rozhodně schopná normálně řídit, přesto se rozhodne, "pomalu a opatrně", odjet domů. Druhý den jsou zprávy na všech programech plné otřesných záběrů zkrouceného plechu a truchlící královské rodiny i ostatních obyvatel Velké Británie. Veronice se pomalu vybavují okamžiky z nebezpečné jízdy Paříží. Měla přeci nehodu. Stav auto v její garáži tomu nasvědčuje. Co teď? Vyšetřovatelům účast bílého vozu na nehodě zcela jistě neujde. Důkazu je třeba se zbavit.

Veronika nejdříve obtížně shání peníze na opravu, když ale v Paříži vypukne doslova hon na majitele bílých Fiatů, je jasné, že svěřit jeden takový servisu nepřipadá v úvahu. Spolu se svou věrnou kamarádkou ale objeví jedno řešení. Rozebrat vůz a zbavit se ho po kouskách jako obyčejného odpadu. Práce je zdlouhavá a dívky se musí vypořádat s mnoha obtížemi, paradoxně si ale užijí i legraci a dobrodružství.

Autorka se snažila vytvořit napínavý a vtipný příběh a méně nároční čtenáři tuto snahu jistě ocení, o čemž svědčí fakt, že dílko bylo přeloženo již do jedenácti jazyků. Kniha je oddychovým čtením převážně pro ženy. Danuta de Rhodes píše čtivě a vzhledem k tomu, že Bílé autíčko je jejím zatím prvním románem, myslím, že by její další tvorba mohla být zajímavá.


14.02.2005
alzaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 4. Z toho průměrné hodnocení: 1,75.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Fasáda, M. N. O. P. Q.
(2) Co jsem to proboha udělal?
(3) Dr. Krvemsta aneb Jak se nám vedlo po bombě
Je s podivem, jak hlubokou nenávist dokázal Teller vyvolávat. Kubrick z něj, z maďarského žida prchajícího před Hitlerem, udělal nacistu, Philip K. Dick jej prohlašuje za horšího nežli byl McCarthy. ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům