55 %

de Rhodes, Danuta - Bílé autíčko

Více informací k této knize najdete v detailu
Prvotina francouzské autorky, publikující v současné době v New Yorku, má v podtitulu "Definitivní pravda o smrti princezny Diany", a od této smutné události se také odvíjí hlavní zápletka románu. Hlavní hrdinkou je přitažlivá mladá dívka. Po nepříliš dramatickém rozchodu se svým přítelem sedne opilá a marihuanou omámená za volant bílého Fiata ...

Prvotina francouzské autorky, publikující v současné době v New Yorku, má v podtitulu "Definitivní pravda o smrti princezny Diany", a od této smutné události se také odvíjí hlavní zápletka románu.

Hlavní hrdinkou je přitažlivá mladá dívka. Po nepříliš dramatickém rozchodu se svým přítelem sedne opilá a marihuanou omámená za volant bílého Fiata svých rodičů. Ač není rozhodně schopná normálně řídit, přesto se rozhodne, "pomalu a opatrně", odjet domů. Druhý den jsou zprávy na všech programech plné otřesných záběrů zkrouceného plechu a truchlící královské rodiny i ostatních obyvatel Velké Británie. Veronice se pomalu vybavují okamžiky z nebezpečné jízdy Paříží. Měla přeci nehodu. Stav auto v její garáži tomu nasvědčuje. Co teď? Vyšetřovatelům účast bílého vozu na nehodě zcela jistě neujde. Důkazu je třeba se zbavit.

Veronika nejdříve obtížně shání peníze na opravu, když ale v Paříži vypukne doslova hon na majitele bílých Fiatů, je jasné, že svěřit jeden takový servisu nepřipadá v úvahu. Spolu se svou věrnou kamarádkou ale objeví jedno řešení. Rozebrat vůz a zbavit se ho po kouskách jako obyčejného odpadu. Práce je zdlouhavá a dívky se musí vypořádat s mnoha obtížemi, paradoxně si ale užijí i legraci a dobrodružství.

Autorka se snažila vytvořit napínavý a vtipný příběh a méně nároční čtenáři tuto snahu jistě ocení, o čemž svědčí fakt, že dílko bylo přeloženo již do jedenácti jazyků. Kniha je oddychovým čtením převážně pro ženy. Danuta de Rhodes píše čtivě a vzhledem k tomu, že Bílé autíčko je jejím zatím prvním románem, myslím, že by její další tvorba mohla být zajímavá.


14.02.2005
alzaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 4. Z toho průměrné hodnocení: 1,75.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31054 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Kniha o hřbitově
(2) Nepřátelé: Příběh lásky
(3) Smrt ve středu
Vlastně ani po přečtení knihy jsem neměl zcela jasno, co je smyslem nebo cílem celé knihy, ale poznamenal jsem si už při její četbě, mezi alternativami, správnou možnost. Teprve článek v jubilejním ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2020 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům