85 %

Dick, Philip K. - Počkej si na loňský rok

Více informací k této knize najdete v detailu
Není jednoduché říci, kdy se děj této Dickovi sci-fi odehrává, ale začíná v roce 2055. Hlavní hrdina Eric Sweetscent je doktor, přesněji umorgánový chirurg - odborník přes umělé orgány. Eric pracuje v Tijuaně pro jednoho z nejbohatších lidí světa, Virgila L. Ackermana, jako jeho osobní lékař. Ackerman vlastní firmu KBZT (Kožišnické a Barvířské ...

Není jednoduché říci, kdy se děj této Dickovi sci-fi odehrává, ale začíná v roce 2055. Hlavní hrdina Eric Sweetscent je doktor, přesněji umorgánový chirurg - odborník přes umělé orgány. Eric pracuje v Tijuaně pro jednoho z nejbohatších lidí světa, Virgila L. Ackermana, jako jeho osobní lékař.

Ackerman vlastní firmu KBZT (Kožišnické a Barvířské Závody v Tijuaně), která je jedním z největších válečných dodavatelů. Země je totiž zapojena do "hvězdných válek", spojila se s Lilistarem proti Reegům, situace se ale pro Pozemšťany nevyvíjí vůbec dobře.

Ericovým současným problémem ale není jen válka (ta se ho dotýká pouze okrajově), ale hlavně jeho rozpadající se manželství s Kathy. Ta pracuje také v KBZT jako nákupčí starožitností a s její pomocí si Virgil Ackerman buduje na Marsu pro svoji potěchu tzv. Wash-35, což je kopie části Washingtonu D. C. z roku 1935. Eric se rozhodne se s Kathy rozejít, musí jen přijít na to, jak. Šance se naskytne při návštěvě Wash-35.

Virgil Erica seznámí s těžce nemocným, nejvyšším voleným vůdcem spojené Země, Ginem Molinarim. Molinari nabídne Ericovi nový začátek - práci v hlavním městě oSN, Cheyenne ve Wyomingu. Ve stejnou dobu, na Zemi, vyzkouší Kathy novou drogu JJ-180, vyvinutou původně jako válečná zbraň.

Od tohoto momentu se děj rozjede. Připravte se, nikomu a ničemu nevěřte, cokoli může být jen kopie...

Tato kniha mě nejdříve moc nechytla, ale její druhá polovina to vše napravila. Proto radím - pokud sáhnete po "Počkej si na loňský rok", nenechte se odradit trochu rozvleklejším začátkem. Nakonec ještě malou výtku ke stručnému obsahu na zadní straně. Po přečtení mi přišlo na mysl, že autor toho popisku knihu buď vůbec nečetl, nebo nepochopil. Anebo jsem nepochopil já jeho.


07.02.2005
racerZajímavé odkazy:


Diskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1011 ohodnocených)
1091 knih
  (960 ohodnocených)
a celkem 30711 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Vši svobody
O době, kterou bychom měli nazývat jako socialistický pokus, už bylo napsáno mnoho knih. A nejedná se jen o historické studie. Mezi prozaickými výtvory si nejlépe vedou knihy pojednávající o tomto ...
(2) Mládí v hajzlu VI.
(3) Cesta Pražským kruhem
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2018 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům