95 %

Fieldingová, Helen - Bujná fantazie Olivie Joulesové

Více informací k této knize najdete v detailu
Autorka Bridget Jonesové opět útočí na naše bránice. Tentokrát se bohužel vzdala kousavého sarkasmu své nejúspěšnější postavy, o to bláznivější příběh ale vymyslela. Olivie Joulesová je nepříliš úspěšná novinářka. Ze sekce zahraničního zpravodajství Sunday Times jí její bujná fantazie dostala až k pouhému přispívání do rubrik o životním stylu ...

Autorka Bridget Jonesové opět útočí na naše bránice. Tentokrát se bohužel vzdala kousavého sarkasmu své nejúspěšnější postavy, o to bláznivější příběh ale vymyslela.

Olivie Joulesová je nepříliš úspěšná novinářka. Ze sekce zahraničního zpravodajství Sunday Times jí její bujná fantazie dostala až k pouhému přispívání do rubrik o životním stylu pro různé plátky. A přitom ona už od doby, kdy se ze svého zapadlého rodiště přistěhovala se svým novým já do Londýna, sní o tom, že z ní bude odvážná investigativní novinářka, pomáhající odhalovat a stíhat zločince a teroristy. Vidí se jako James Bond v sukních, s perem v ruce.

Fieldingová se mi se svou praštěnou Olivií i tentokrát "trefila do noty". Její románové postavy jsou každá jiná, ovšem mají jedno společné. Svými nedostatky dovolují mnoha ženám se s nimi ztotožnit. Zatímco Bridget nám pomohla zasmát se nejen nad svým zevnějškem v době současné, Olivie nás navrací do dívčích snů o cestování a dobrodružství.

Máme tedy jednu zkrachovalou fantazírující novinářku, která vidí spiknutí i ve srocení bezdomovců před kanceláří armády spásy. Přidejme k tomu luxusní výletní loď, kterou za podivných okolností potopí jistá známá teroristická skupina. A v té samé době, na tom samém místě přímíchejme ještě záhadného a po čertech přitažlivého cizince, režiséra a producenta, který o sobě prohlašuje, že je Francouz, ale jeho přízvuk francouzský rozhodně není. Vznikne zajímavý příběh, místy trochu "přitažený za vlasy" o honbě za senzací. Je onen zvláštní muž přes všechny důkazy, které hovoří proti tomu, opravdu muslimský fanatik, jemuž jde o zničení celého západního světa? Nebo prostě jen natáčí svůj nejnovější film a všechno okolo je jen bujná fantazie Olivie Joulesové?

Kniha pro mě byla odpočinkovou četbou, u níž jsem se příjemně pobavila. Je napsána velmi čtivě, jako ostatně všechny zbývající dílka této autorky. Jen závěr Oliviina příběhu už mi připadal příliš nereálný i na "špionážní thriller" tohoto druhu. I tak ale mohu knihu doporučit všem pánům jako skvělý dárek ke Svatému Valentýnu.


04.02.2005
alzaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 4. Z toho průměrné hodnocení: 1,25.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Třetí šimpanz
Zatímco Darwin narážel s evoluční teorií a Wilson s jejím aplikováním na lidskou společnost, Diamondovi sociobiologie přinesla slávu. Vír našich vlastních starostí, který podťal nohy marxismu ...
(2) Převtělení Timothyho Archera
(3) Černá kniha tajemství
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům