95 %

Fieldingová, Helen - Bujná fantazie Olivie Joulesové

Více informací k této knize najdete v detailu
Autorka Bridget Jonesové opět útočí na naše bránice. Tentokrát se bohužel vzdala kousavého sarkasmu své nejúspěšnější postavy, o to bláznivější příběh ale vymyslela. Olivie Joulesová je nepříliš úspěšná novinářka. Ze sekce zahraničního zpravodajství Sunday Times jí její bujná fantazie dostala až k pouhému přispívání do rubrik o životním stylu ...

Autorka Bridget Jonesové opět útočí na naše bránice. Tentokrát se bohužel vzdala kousavého sarkasmu své nejúspěšnější postavy, o to bláznivější příběh ale vymyslela.

Olivie Joulesová je nepříliš úspěšná novinářka. Ze sekce zahraničního zpravodajství Sunday Times jí její bujná fantazie dostala až k pouhému přispívání do rubrik o životním stylu pro různé plátky. A přitom ona už od doby, kdy se ze svého zapadlého rodiště přistěhovala se svým novým já do Londýna, sní o tom, že z ní bude odvážná investigativní novinářka, pomáhající odhalovat a stíhat zločince a teroristy. Vidí se jako James Bond v sukních, s perem v ruce.

Fieldingová se mi se svou praštěnou Olivií i tentokrát "trefila do noty". Její románové postavy jsou každá jiná, ovšem mají jedno společné. Svými nedostatky dovolují mnoha ženám se s nimi ztotožnit. Zatímco Bridget nám pomohla zasmát se nejen nad svým zevnějškem v době současné, Olivie nás navrací do dívčích snů o cestování a dobrodružství.

Máme tedy jednu zkrachovalou fantazírující novinářku, která vidí spiknutí i ve srocení bezdomovců před kanceláří armády spásy. Přidejme k tomu luxusní výletní loď, kterou za podivných okolností potopí jistá známá teroristická skupina. A v té samé době, na tom samém místě přímíchejme ještě záhadného a po čertech přitažlivého cizince, režiséra a producenta, který o sobě prohlašuje, že je Francouz, ale jeho přízvuk francouzský rozhodně není. Vznikne zajímavý příběh, místy trochu "přitažený za vlasy" o honbě za senzací. Je onen zvláštní muž přes všechny důkazy, které hovoří proti tomu, opravdu muslimský fanatik, jemuž jde o zničení celého západního světa? Nebo prostě jen natáčí svůj nejnovější film a všechno okolo je jen bujná fantazie Olivie Joulesové?

Kniha pro mě byla odpočinkovou četbou, u níž jsem se příjemně pobavila. Je napsána velmi čtivě, jako ostatně všechny zbývající dílka této autorky. Jen závěr Oliviina příběhu už mi připadal příliš nereálný i na "špionážní thriller" tohoto druhu. I tak ale mohu knihu doporučit všem pánům jako skvělý dárek ke Svatému Valentýnu.


04.02.2005
alzaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 4. Z toho průměrné hodnocení: 1,25.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 30969 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Pačutová, Iveta - Vykupitel duší
Titul: Pačutová, Iveta - Vykupitel duší
Sleva: 50 % (ušetříte 199 Kč)
Cena: 200 Kč

Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Veronika se rozhodla zemřít
Další román brazilského spisovatele Paulo Coelho, který se stal velkým objevem na našem knižním trhu, nás zavádí do prostředí většině lidí neznámého, do psychiatrické léčebny. Děj knihy se odehrává, ...
(2) Šibumi
(3) Hlídka jako symptom
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2019 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům