90 %

Formánek, Josef - Létající jaguár

Více informací k této knize najdete v detailu
Cestovatel, podnikatel a spisovatel Josef Formánek (*1969) debutoval na poli literatury v roce 2003 svojí knihou "Prsatý muž a zloděj příběhů". Kniha sklidila takový čtenářský ohlas, že se letos už chystá osmé vydání. A to je neuvěřitelná záležitost. Tuto knihu psal, podle svých slov, sedm let. Jeho další kniha zase vznikla v rekordně krátkém čase, za necelých 12 hodin. A do 24 hodin byla vytištěná a už na pultech knihkupectví po celé ČR.

Jedná se krátkou sbírku příběhů, většinou propojených, které opět jako v "Prsatém muži" vycházejí z autorových zážitků z jeho cest po celém světě. Jednotlivé epizody jsou stejně propojované jako např. film "Knoflíkáři". Činy jednotlivých ostav přímo - nepřímo ovlivňují postavy druhé, a tak se kolotoč děje odvíjí dále a dále. Kniha začíná a končí ve výloze knihkupectví Luxor na Václaváku, kde měl podle sázky autor v rekordním čase příběhy sepsat. Provede nás od Prahy přes Amazonii až do říše mystických bohů a postav, které se do děje připletou. Všechno je psané spíše v odlehčeném duchu, jednoduchým a výpravným stylem. Pro některé to bude možná připomínat kdysi čtené autory jako Batličku, Flose či Běhounka. Ale všechno s nádechem nadpřirozena a v modernějším světě.

Útlá sedmdesáti stránková knížečka je doplněna doslovy, komentáři a černobílými kresbami Dalibora Nesnídala. Je to čtení na pár minut, ale určitě to nelze podávat jako nějaký nepodařený pokus o rekord, ale jak napsal Arnošt Lustig: "...Přestože vznikala jen pár hodin, nebude se muset za ni stydět ani za padesát let." A v začínajícím čase vánočním je tento titul i výborným nápadem pro dárek, a to i pro slabší čtenáře.


31.10.2007
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 10. Z toho průměrné hodnocení: 2.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Snílek
(2) Mnich z hory Kója
Román "Mnich z hory Kója" (Kója hidžiri) vydaný v roce 1900 patří mezi autorovo nejznámější dílo. Příběh mnicha, který se vydává cestu přes hory mezi provinciemi Hida a Šinšú, v sobě silně nese vliv ...
(3) Imperium Bohemorum
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům