80 %

Gordon, Roderick; Williams, Brian - Ztracený svět v podzemí

Více informací k této knize najdete v detailu
Ještě neznáte tento světový bestseller? Pokusím se vám představit knihu pro děti od 12 let, která se řadí do žánru dobrodružné, detektivní a fantasy literatury. Knižní novinka je zajímavá nejen tématem, ale i tím, že ji napsali autoři dva... Napsali společně příběh o světě pod zemí a obětovali nemalé úsilí a hotovost, aby kniha vyšla.

Kniha je vázaná s přebalem, který je výstižný a na první pohled strašidelný. 344 stránek a 38 kapitol je rozděleno do tří základních částí: Pod zem, Kolonie a Věčné město. Na závěr je překvapivý Epilog.

Hlavním hrdinou je zvídavý čtrnáctiletý chlapec Will a jeho dobrý kamarád Chester. Will žije se svou rodinou v Londýně, má starší sestru Rebeccu a podivnou, línou matku. Nejvíce si rozumí s otcem. Spolu se věnují archeologii a pátrají na vlastní pěst po zmizelém světě v podzemí. Nejprve se ztratí Willův otec, doktor Burrows. Will s kamarádem Chestrem po něm začnou pátrat. Posléze jsou i oni pohřešováni...

V podzemí existuje ztracený svět, vládnou zde Styxové a jejich policie... Will a Chester se ocitnou právě na jejich území. Jsou zatčeni policií, vězněni, mučeni a rozděleni. Will je převezen do Kolonie a poznává bratra Cala a strýčka Tama... Nachází zde domov. V podzemí je vše chmurné, zaprášené, vlhké, zatuchlé. Stejné jako nahoře na Zemi, ale přece tak jiné. Existují dva světy: svět v Pozemí a svět pod Povrchem.

Willovi se stýská po otci, po domově. Chce za každou cenu najít svého otce, osvobodit kamaráda Chestra a vrátit se zpět do Londýna, domů! Strýček Tam slíbil Willovi pomoc a také mu pomáhá. Naplánují akci útěku ke svobodě z Kolonie přes Věčné město. Will a bratr Cal spolu s kocourem Bartlabym, jež je monstrosním zvířetem, se dostanou na Povrch, ale Will zjišťuje, že vše je zde jiné a nic už nebude jako dříve... Tím zdaleka dobrodružství nekončí.

Zcela upřímně mohu knihu doporučit všem našim dětem, které milují fantasy a dobrodružnou literaturu. Tak jako někdo vzhlíží k civilizacím ve vesmíru, naši autoři našli civilizaci pod zemí. Posuďte sami. Kniha se četla velmi dobře, je napínavá, místy drsná až hororová. Není pro citlivé povahy. Rozhodně až pro dvanáctileté a výše. I dospělý si knihu rád přečte.

První vydání.

Z anglického originálu přeložil Zdík Dušek.

Vydalo nakladatelství FRAGMENT, 2008.


01.09.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 37. Z toho průměrné hodnocení: 1,62.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31036 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Lekce tvůrčího psaní
(2) Černá krabice
Jak je vidět, mladý King si libuje v duchařských příbězích, protože duchové jsou hlavními strašidly této knihy. Hrdinou jeho románu je postarší metalový zpěvák Jude Coyne, který si libuje, či spíše ...
(3) Muž pod schody
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2020 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům