80 %

Gordon, Roderick; Williams, Brian - Ztracený svět v podzemí

Více informací k této knize najdete v detailu
Ještě neznáte tento světový bestseller? Pokusím se vám představit knihu pro děti od 12 let, která se řadí do žánru dobrodružné, detektivní a fantasy literatury. Knižní novinka je zajímavá nejen tématem, ale i tím, že ji napsali autoři dva... Napsali společně příběh o světě pod zemí a obětovali nemalé úsilí a hotovost, aby kniha vyšla.

Kniha je vázaná s přebalem, který je výstižný a na první pohled strašidelný. 344 stránek a 38 kapitol je rozděleno do tří základních částí: Pod zem, Kolonie a Věčné město. Na závěr je překvapivý Epilog.

Hlavním hrdinou je zvídavý čtrnáctiletý chlapec Will a jeho dobrý kamarád Chester. Will žije se svou rodinou v Londýně, má starší sestru Rebeccu a podivnou, línou matku. Nejvíce si rozumí s otcem. Spolu se věnují archeologii a pátrají na vlastní pěst po zmizelém světě v podzemí. Nejprve se ztratí Willův otec, doktor Burrows. Will s kamarádem Chestrem po něm začnou pátrat. Posléze jsou i oni pohřešováni...

V podzemí existuje ztracený svět, vládnou zde Styxové a jejich policie... Will a Chester se ocitnou právě na jejich území. Jsou zatčeni policií, vězněni, mučeni a rozděleni. Will je převezen do Kolonie a poznává bratra Cala a strýčka Tama... Nachází zde domov. V podzemí je vše chmurné, zaprášené, vlhké, zatuchlé. Stejné jako nahoře na Zemi, ale přece tak jiné. Existují dva světy: svět v Pozemí a svět pod Povrchem.

Willovi se stýská po otci, po domově. Chce za každou cenu najít svého otce, osvobodit kamaráda Chestra a vrátit se zpět do Londýna, domů! Strýček Tam slíbil Willovi pomoc a také mu pomáhá. Naplánují akci útěku ke svobodě z Kolonie přes Věčné město. Will a bratr Cal spolu s kocourem Bartlabym, jež je monstrosním zvířetem, se dostanou na Povrch, ale Will zjišťuje, že vše je zde jiné a nic už nebude jako dříve... Tím zdaleka dobrodružství nekončí.

Zcela upřímně mohu knihu doporučit všem našim dětem, které milují fantasy a dobrodružnou literaturu. Tak jako někdo vzhlíží k civilizacím ve vesmíru, naši autoři našli civilizaci pod zemí. Posuďte sami. Kniha se četla velmi dobře, je napínavá, místy drsná až hororová. Není pro citlivé povahy. Rozhodně až pro dvanáctileté a výše. I dospělý si knihu rád přečte.

První vydání.

Z anglického originálu přeložil Zdík Dušek.

Vydalo nakladatelství FRAGMENT, 2008.


01.09.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 37. Z toho průměrné hodnocení: 1,62.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Bereme, co je
(2) Slovník symbolů
Slovník symbolů Udo Beckera patří do kategorie, příručních (tj. malých) slovníků. Přesný rozsah byl citován již v předchozím odstavci. Již v úvodu autor upozorňuje, že vzhledem k rozsáhlosti a ...
(3) Krev života
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům