70 %

Grant, Rob - Špeky

Více informací k této knize najdete v detailu
Po fenomenálním úspěchu knih příběhů z kultovního seriálu Červený trpaslík, se Grant opět vrací a tentokrát s dalším netrpaslíkovským románem. Nebojte se, i přesto jde opět o skvělou a originální zábavu, založenou na velice specifickém humoru tohoto britského velikána.

Děj se narozdíl od Červeného trpaslíka neodehrává kdesi v dalekém vesmíru několik milionů let v budoucnosti, ale přímo v naší přítomnosti a Grant ukazuje, že i současné problémy se dají pojmout s velikým nadhledem a s humorem. Jak už napovídá samotný název, tentokrát si Grant bere na paškál všechny naše objemnější spoluobčany, kteří marně zápasí s každým kilem navíc a jejichž předem k nezdaru odsouzená snaha připomíná boj s větrnými mlýny. V knize se prolínají tři roviny a jejími představiteli je svérázná partička lidí, z nichž každý má svým způsobem k této problematice co říci.

Prvním z nich je obézní a poněkud neurotický kuchař, se kterým to jde v poslední době od desíti k pěti. Jeho televizní kuchařská show sice stále táhne lidi a jeho nedávno vydaná kniha (s velice podrobným návodem jak uvařit vejce) se prodává dobře, ale k čemu to všechno je, když už v žádném obchodě s oblečením nemůže sehnat nic kromě příšerně vypadajících tepláků. To hubený a perfektně vypadající ambiciózní mladík zabývající se reklamními kampaněmi má úplně opačné problémy. Jeho největší touhou je konečně prorazit a ukázat svým kolegům, že on je ve své branži číslo jedna. A díky novému vládnímu programu, se kterým se na něj obrátil samotný premiér, má konečně šanci na kterou čekal a dokonce se na scéně objevuje jedna trochu upovídaná, ale velice přitažlivá kolegyně. Poslední hrdinkou příběhu je moje asi nejoblíbenější postava z celé knihy, tedy anorektická dívka, která trpí bludnou představou o své tloušťce a která je stůj co stůj odhodlána bojovat až do vítězného konce. Musí zvítězit, protože jedině tak má šanci zapůsobit na svůj velký idol, jímž je naprosto perfektní náctiletý floutek z populární chlapecké kapely.

Tato trojice žije ve světě, kde tloušťka nejen že začíná být velkým problémem, ale tento problém se začíná též nekompromisně řešit a to dokonce na vládní úrovni. Být tlustý zkrátka není cool a pokud máte tu smůlu a patříte mezi cvalíky, nečeká vás nic dobrého. Vlajkovou lodí celé kampaně proti obezitě se stane projekt odtučňovacích táborů, poněkud drsného ražení, které mají společnosti pomoci se s tímto nepříjemným a otravným problémem vypořádat jednou provždy. Jak velice dobře hádáte, něco na tomto projektu není v pořádku a nemůže to tak dopadnou jinak, než jako naprostá fraška.

Grant pokračuje ve stejném stylu jako u svých minulých knih a příležitostí zasmát se bude opět více než dost.


18.02.2009
TomiFKDiskuze k této recenzi:
Grant, Rob - Špeky (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 3. Z toho průměrné hodnocení: 1.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31058 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Planeta mezi dvěma slunci
(2) Encyklopedie mystiky IV.
Můžeme říci, že díl čtvrtý kontinuálně navazuje na díl třetí. Hned první kapitola je přehledem esoterického křesťanství, ukrytá pod názvem, Některé aspekty křesťanského esoterismu 18. století; sepsal ...
(3) Špeky
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2020 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům