70 %

Grant, Rob - Špeky

Více informací k této knize najdete v detailu
Po fenomenálním úspěchu knih příběhů z kultovního seriálu Červený trpaslík, se Grant opět vrací a tentokrát s dalším netrpaslíkovským románem. Nebojte se, i přesto jde opět o skvělou a originální zábavu, založenou na velice specifickém humoru tohoto britského velikána.

Děj se narozdíl od Červeného trpaslíka neodehrává kdesi v dalekém vesmíru několik milionů let v budoucnosti, ale přímo v naší přítomnosti a Grant ukazuje, že i současné problémy se dají pojmout s velikým nadhledem a s humorem. Jak už napovídá samotný název, tentokrát si Grant bere na paškál všechny naše objemnější spoluobčany, kteří marně zápasí s každým kilem navíc a jejichž předem k nezdaru odsouzená snaha připomíná boj s větrnými mlýny. V knize se prolínají tři roviny a jejími představiteli je svérázná partička lidí, z nichž každý má svým způsobem k této problematice co říci.

Prvním z nich je obézní a poněkud neurotický kuchař, se kterým to jde v poslední době od desíti k pěti. Jeho televizní kuchařská show sice stále táhne lidi a jeho nedávno vydaná kniha (s velice podrobným návodem jak uvařit vejce) se prodává dobře, ale k čemu to všechno je, když už v žádném obchodě s oblečením nemůže sehnat nic kromě příšerně vypadajících tepláků. To hubený a perfektně vypadající ambiciózní mladík zabývající se reklamními kampaněmi má úplně opačné problémy. Jeho největší touhou je konečně prorazit a ukázat svým kolegům, že on je ve své branži číslo jedna. A díky novému vládnímu programu, se kterým se na něj obrátil samotný premiér, má konečně šanci na kterou čekal a dokonce se na scéně objevuje jedna trochu upovídaná, ale velice přitažlivá kolegyně. Poslední hrdinkou příběhu je moje asi nejoblíbenější postava z celé knihy, tedy anorektická dívka, která trpí bludnou představou o své tloušťce a která je stůj co stůj odhodlána bojovat až do vítězného konce. Musí zvítězit, protože jedině tak má šanci zapůsobit na svůj velký idol, jímž je naprosto perfektní náctiletý floutek z populární chlapecké kapely.

Tato trojice žije ve světě, kde tloušťka nejen že začíná být velkým problémem, ale tento problém se začíná též nekompromisně řešit a to dokonce na vládní úrovni. Být tlustý zkrátka není cool a pokud máte tu smůlu a patříte mezi cvalíky, nečeká vás nic dobrého. Vlajkovou lodí celé kampaně proti obezitě se stane projekt odtučňovacích táborů, poněkud drsného ražení, které mají společnosti pomoci se s tímto nepříjemným a otravným problémem vypořádat jednou provždy. Jak velice dobře hádáte, něco na tomto projektu není v pořádku a nemůže to tak dopadnou jinak, než jako naprostá fraška.

Grant pokračuje ve stejném stylu jako u svých minulých knih a příležitostí zasmát se bude opět více než dost.


18.02.2009
TomiFKDiskuze k této recenzi:
Grant, Rob - Špeky (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 3. Z toho průměrné hodnocení: 1.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Karel Kyncl - Život jako román
Milan Pokorný, PhDr. - vystudoval FF UK, je redaktorem několika časopisů, je publicistou, redigoval knihy od různých rozhlasových zpravodajů, podílel se na sborníku k 80. výročí českého rozhlasového ...
(2) Tajemná loď
(3) Nejkrásnější řecké báje a pověsti
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům