70 %

Greive, Bradley Trevor - Díky za to, že jsi

Více informací k této knize najdete v detailu
Z anglického originálu Thank You for Being You přeložila Jenny Nowak a pro naše čtenáře vydala Metafora. Malá knížečka v pevné vazbě je plná fotografií zvířátek, pod každou fotografií je děkovný text, citát, bonmot... Autor publikace velmi miluje zvířata, podporuje Nadaci Taronga a věnuje jí podstatnou část z prodeje této knihy, ale i z dalších produktů, které nesou jeho jméno.

Trevor Bradley Greive se narodil v Tasmánii, ale žil i v Anglii, Skotsku, Wales, Hong Kongu a Singapuru. Když mu bylo deset, rodina se vrátila do Austrálie. Greive je uznávaným výtvarníkem, tvůrcem kreslených filmů, básníkem, scénáristou, vynálezcem a samozřejmě i spisovatelem. Jeho úsměvné knížky plné milých a vtipných komentářů a krásných fotografií se staly bestsellerem. Když právě nepátrá v různých koutech světa po ohrožených druzích zvířat nebo neleží na pláži v rodné Tasmánii, tráví čas v australském Sydney s králíkem Biffem. A protože nemiluje jen svého králíka, ale úplně všechna zvířata na světě, nadšeně a s hrdostí podporuje Nadaci Taronga náležející k sydneyské ZOO.

Jestli pak víte, jak je snadné "adoptovat" některé zvíře v ZOO nebo jak přispět na životně důležitý výzkum či chovný program? Stačí navštívit internetové stránky Taronga nebo za zmínku stojí webové stránky samotného autora knihy. Máte-li chuť, informujte se na www.tarongafoundation.com.

Představovaná publikace je velmi milá, poetická, vtipná, moudrá, ale i legrační. Mně se nelíbilo, že fotografie jsou jen černobílé. Kniha je hlavně určena pro to, aby byla darována těm, kterým chceme nějak poděkovat. Na fotografiích nalezneme převážně pejsky a kočičky, domácí zvířátka (husa, prasátko, kachna, kráva), domácí mazlíčky (pejsek, kočička, křeček, papoušek), zvířata ze ZOO (opička, slon, gepard, lední medvěd, pelikán) nebo zvířátka z volné přírody (ryba, ježek, sova, jelen) a jiná...

Texty pod fotografiemi jsou vtipné, moudré, ale hlavně děkovné, začínají slůvky: dík, děkuji, děkuji ti, děkuji za... Není potřeba více slov, každý z nás má určitě někoho, komu by měl poděkovat. Poděkovat touto knihou je tedy víc než vhodné. Knížečka číší láskou, slušností, dobrem, sounáležitostí a harmonií. Tak nějak by to měl pociťovat každý člověk nejen vůči zvířatům, ale i vůči ostatním lidem.

Harmonie, sounáležitost, poděkování a láska. Na téhle planetě jsme všichni na jedné lodi, lidé i zvířata!

Díky za to, že jsi je kniha výjimečná a zaslouží si být darována. Vždyť je od autora světoznámých obrázkových knížek pro lepší náladu.

Vydalo nakladatelství METAFORA, 2008.


30.12.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31169 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Kouzelný tvarůžek
Smažené tvarůžky jsou specialita, která se již dlouhá desetiletí objevuje ve vybraných restauracích. Ostatně, právě nad touto pochoutkou na sebe Luboš Švehelka vzal úkol tvarůžkovou kuchařku ...
(2) Řecký oheň
(3) Bojujte s nepřítelem zblízka II.
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům