70 %

Greive, Bradley Trevor - Díky za to, že jsi

Více informací k této knize najdete v detailu
Z anglického originálu Thank You for Being You přeložila Jenny Nowak a pro naše čtenáře vydala Metafora. Malá knížečka v pevné vazbě je plná fotografií zvířátek, pod každou fotografií je děkovný text, citát, bonmot... Autor publikace velmi miluje zvířata, podporuje Nadaci Taronga a věnuje jí podstatnou část z prodeje této knihy, ale i z dalších produktů, které nesou jeho jméno.

Trevor Bradley Greive se narodil v Tasmánii, ale žil i v Anglii, Skotsku, Wales, Hong Kongu a Singapuru. Když mu bylo deset, rodina se vrátila do Austrálie. Greive je uznávaným výtvarníkem, tvůrcem kreslených filmů, básníkem, scénáristou, vynálezcem a samozřejmě i spisovatelem. Jeho úsměvné knížky plné milých a vtipných komentářů a krásných fotografií se staly bestsellerem. Když právě nepátrá v různých koutech světa po ohrožených druzích zvířat nebo neleží na pláži v rodné Tasmánii, tráví čas v australském Sydney s králíkem Biffem. A protože nemiluje jen svého králíka, ale úplně všechna zvířata na světě, nadšeně a s hrdostí podporuje Nadaci Taronga náležející k sydneyské ZOO.

Jestli pak víte, jak je snadné "adoptovat" některé zvíře v ZOO nebo jak přispět na životně důležitý výzkum či chovný program? Stačí navštívit internetové stránky Taronga nebo za zmínku stojí webové stránky samotného autora knihy. Máte-li chuť, informujte se na www.tarongafoundation.com.

Představovaná publikace je velmi milá, poetická, vtipná, moudrá, ale i legrační. Mně se nelíbilo, že fotografie jsou jen černobílé. Kniha je hlavně určena pro to, aby byla darována těm, kterým chceme nějak poděkovat. Na fotografiích nalezneme převážně pejsky a kočičky, domácí zvířátka (husa, prasátko, kachna, kráva), domácí mazlíčky (pejsek, kočička, křeček, papoušek), zvířata ze ZOO (opička, slon, gepard, lední medvěd, pelikán) nebo zvířátka z volné přírody (ryba, ježek, sova, jelen) a jiná...

Texty pod fotografiemi jsou vtipné, moudré, ale hlavně děkovné, začínají slůvky: dík, děkuji, děkuji ti, děkuji za... Není potřeba více slov, každý z nás má určitě někoho, komu by měl poděkovat. Poděkovat touto knihou je tedy víc než vhodné. Knížečka číší láskou, slušností, dobrem, sounáležitostí a harmonií. Tak nějak by to měl pociťovat každý člověk nejen vůči zvířatům, ale i vůči ostatním lidem.

Harmonie, sounáležitost, poděkování a láska. Na téhle planetě jsme všichni na jedné lodi, lidé i zvířata!

Díky za to, že jsi je kniha výjimečná a zaslouží si být darována. Vždyť je od autora světoznámých obrázkových knížek pro lepší náladu.

Vydalo nakladatelství METAFORA, 2008.


30.12.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Obrazy v terapii, umění a náboženství
(2) Válka Zuluů
(3) Austrálie
O značné obsáhlosti svědčí 1187 stran, které jsou dílem čtyř autorů s přispěním dalších devíti spolu-autorů. Počet stránek je sice o 113 nižší než je v průvodci po Číně, ta je ovšem o více než dva ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům