Kniha zachovává formu trialogu, což v praxi vypadá jako interview v časopise, včetně jmen zkrácených na iniciály. Tento systém umožňuje elegantně přeskakovat od problému k problému bez nutnosti vymýšlet oslí můstky. Při delším čtení má nicméně čtenář pocit, že pročítá slovník, částečně také vlivem předlouhých dotazů SR zaplněných daty a proložených citáty ufologů, na něž leckde navazují monotónní odpovědi typu: "Lžou," či "Vymysleli si." Ono je opravdu těžké hýřit vtipem a neotřelými vysvětleními, když je třeba kriticky reagovat na výmysly z americké webové stránky a hned na to na jiná fakta vymyšlená speciálně pro časopis vycházející v Novosibirsku.
Přesto je třeba JG i MG pochválit za objem vědy, který se jim podařilo do trialogu protlačit, ať už se jedná o faktografii letů do vesmíru a vesmírné techniky či přímo o komety, asteroidy a vesmír vůbec. V rámci objasňování přirozeného původu asteroidů se Grünovi dokonce povedl bonmot, který by si zasluhoval nesmrtelnost: Mluvit o umělém původu tělesa planetární velikosti je však čirá fyzikální pornografie.
Milovníky šokujících odhalení třeba tolik nepobaví rozkrytí roswellské záhady, ale mohlo by je nadchnout, že v roce 1973 si Jimi Carter spletl zapadající Venuši s UFO a přivolal na ni šerifa.
Je trochu škoda, že alespoň jeden z oponentů se blíže nezabývá fyzikou pevných látek nebo materiály. Slušelo by se totiž uvést na pravou míru i bláboly o neuvěřitelně vysokém tlaku 10 000 atmosfér. Bratru 1 GPa je sice vysoký tlak, ale , že by na celém světě neexistoval, dejme tomu, klíč s metr a půl dlouhou rukojetí na opravdu velké matice? Podobným "zařízením" totiž studovali vysoké tlaky vědci v SSSR. Pro zajímavost: V roce 1990 byla proměřena teplota tání FeS v rozsahu tlaků 90 až 120 GPa, tedy asi 900,000 až 1,200,000 atmosfér (JOURNAL OF GEOPHYSICAL RESEARCH-SOLID EARTH AND PLANETS 95 (B12): 19299-19310, 1990).
Trilogem prostupují zajímavé postřehy nejen ohledně nebeské mechaniky, tedy světa nahoře, ale i profánního dění tady dole kolem nás. Například, když k rozmanitým důchodovým aktivitám seriózních vědců JG poznamenává: Staří pánové mívají své vrtochy, i když to naštěstí není pravidlo.
Kniha je vybavena kvalitní obrazovou přílohou ilustrující probíraná témata i literaturu k dalšímu studiu, ať už ufologickému či střízlivě vědeckému.
Vydala Paseka v roce 2006.