100 %

Harper, Brian - Vražedné pronásledování

Více informací k této knize najdete v detailu
Když jsem před rokem četla thriller Briana Harpera Smrtící pronásledování, nevěděla jsem ještě, že se mi dostane do rukou jeho další knížka Vražedné pronásledování. Nejedná se o pokračování knihy předešlé, ale o samostatný detektivní román s prvky thrilleru. Kromě podobného názvu mají obě knihy velmi akční děj a vyznačují se nesmírnou čtivostí. K létu a dovoleným patří dobrá detektivka, což nakladatelství MOTTO svým čtenářům vždy nabízí.

Brian Harper se narodil 1960 v New Jersey, vystudoval filmovou vědu, pracoval jako scénárista v Los Angeles, moc se mu nedařilo, živil se jako novinář, archivář, editor. Pak se natrvalo začal věnovat psaní beletrie. Jeho první román Shiver byl publikován v roce 1992. Píše pod svým jménem nebo pod pseudonymem Michael Prescott.

www.michaelprescott.freeservers.com

Hlavní hrdinkou v knížce Vražedné pronásledování je mladá policistka Trish Robinsonová, děj se téměř celý odehrává v soukromé rezidenci Kentových a v jejím okolí. "Další osamělé místo, kde můžeš křičet o pomoc, ale nikdo tě neuslyší." Na luxusní večírek Kentových vpadne pětičlenná skupina útočníků. Jedná se o loupežné přepadení, ale v pozadí jejich úmyslu je i něco navíc! Přepadeným se podaří zavolat policii, ta je však odmítnula, prý se nic neděje... Mladá policistka Trisha tuší, že zde není něco v pořádku. Vzápětí je zavražděn její kolega policista, s kterým přijela do rezidence. Začíná se odvíjet napínavý příběh! "Jak to vypadá, v lidském životě existují věci, kterým člověk neuteče." Osmdesát krátkých, ale velmi čtivých kapitol, se rozprostírá na téměř 400 stránkách a čtenář si náhle uvědomí, že kromě všedního života existuje i zlo... Zlo v lidech, kteří mají narušené Ego a zlou minulost. Špatné činy z minulosti se většinou vyplaví na povrch, ozvou se nečekaně a odplata je nasnadě. Vzpomínky na dětství a prožitou tragédii zase trápí Trish a v případě mladičké patnáctileté Ally (dcera Kentových) napětí v rodinných vztazích, to vše působí na emoce obou hlavních hrdinek, Trish a Ally.

Vražedné pronásledování je knížka, která se čte doslova jedním dechem, kapitoly jsou krátké, ale čtivé a napínavé, lákající k další četbě. Knížka je v podstatě stejně napínavá jako Smrtící pronásledování, jen děj se odehrává v jiném prostředí. Milovníkům detektivek a thrillerů doporučuji však knihy obě! Z anglického originálu ( New York 1997) skvěle přeložil Lubomír Veselý.

Vydání první.
Vydalo nakladatelství MOTTO, 2009.


08.10.2009
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 30969 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Eisner, Petr - Milující sestra
Titul: Eisner, Petr - Milující sestra
Sleva: 50 % (ušetříte 139 Kč)
Cena: 140 Kč

Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Patagonský expres
(2) Prosím stručně
(3) Minutové povídky
Její první sbírka povídek je celkem útlá knížka, po grafické stránce doplněná výbornými černobílými momentkami fotografa Pavla Janouškovce. Na osmadevadesáti stránkách nám autorka nabízí celkem ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2019 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům