100 %

Harper, Brian - Vražedné pronásledování

Více informací k této knize najdete v detailu
Když jsem před rokem četla thriller Briana Harpera Smrtící pronásledování, nevěděla jsem ještě, že se mi dostane do rukou jeho další knížka Vražedné pronásledování. Nejedná se o pokračování knihy předešlé, ale o samostatný detektivní román s prvky thrilleru. Kromě podobného názvu mají obě knihy velmi akční děj a vyznačují se nesmírnou čtivostí. K létu a dovoleným patří dobrá detektivka, což nakladatelství MOTTO svým čtenářům vždy nabízí.

Brian Harper se narodil 1960 v New Jersey, vystudoval filmovou vědu, pracoval jako scénárista v Los Angeles, moc se mu nedařilo, živil se jako novinář, archivář, editor. Pak se natrvalo začal věnovat psaní beletrie. Jeho první román Shiver byl publikován v roce 1992. Píše pod svým jménem nebo pod pseudonymem Michael Prescott.

www.michaelprescott.freeservers.com

Hlavní hrdinkou v knížce Vražedné pronásledování je mladá policistka Trish Robinsonová, děj se téměř celý odehrává v soukromé rezidenci Kentových a v jejím okolí. "Další osamělé místo, kde můžeš křičet o pomoc, ale nikdo tě neuslyší." Na luxusní večírek Kentových vpadne pětičlenná skupina útočníků. Jedná se o loupežné přepadení, ale v pozadí jejich úmyslu je i něco navíc! Přepadeným se podaří zavolat policii, ta je však odmítnula, prý se nic neděje... Mladá policistka Trisha tuší, že zde není něco v pořádku. Vzápětí je zavražděn její kolega policista, s kterým přijela do rezidence. Začíná se odvíjet napínavý příběh! "Jak to vypadá, v lidském životě existují věci, kterým člověk neuteče." Osmdesát krátkých, ale velmi čtivých kapitol, se rozprostírá na téměř 400 stránkách a čtenář si náhle uvědomí, že kromě všedního života existuje i zlo... Zlo v lidech, kteří mají narušené Ego a zlou minulost. Špatné činy z minulosti se většinou vyplaví na povrch, ozvou se nečekaně a odplata je nasnadě. Vzpomínky na dětství a prožitou tragédii zase trápí Trish a v případě mladičké patnáctileté Ally (dcera Kentových) napětí v rodinných vztazích, to vše působí na emoce obou hlavních hrdinek, Trish a Ally.

Vražedné pronásledování je knížka, která se čte doslova jedním dechem, kapitoly jsou krátké, ale čtivé a napínavé, lákající k další četbě. Knížka je v podstatě stejně napínavá jako Smrtící pronásledování, jen děj se odehrává v jiném prostředí. Milovníkům detektivek a thrillerů doporučuji však knihy obě! Z anglického originálu ( New York 1997) skvěle přeložil Lubomír Veselý.

Vydání první.
Vydalo nakladatelství MOTTO, 2009.


08.10.2009
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Obrázky z Paříže
Kniha je vytištěna na krásném papíře, je vkusně ilustrovaná Martinou Skalou, se kterou se Jan Šmíd seznámil při svém pobytu v Paříži. Je zde i mnoho krásných fotografií Jana Šibíka. Již jméno autora ...
(2) Řecký oheň
(3) Normální zázraky
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům