80 %

Harpur, James - Bájné bytosti

Více informací k této knize najdete v detailu
Pokud patříte k milovníkům příšer a oblud, nebo hledáte inspiraci na dárek, věřte, že tato kniha je pro Vás tím pravým.
Nakladatelství Metafora pro Vás připravilo další bohatě ilustrovanou knihu z edice Knihy - hračky.
Přidá se do řady k dalším titulům jako např. Bojovníci (James Harpur), Mumie a Pyramidy či Planeta zvířat.

Autor této publikace - James Harpur - vystudoval klasickou a anglickou literaturu na Trinity College v Cambridge a jeho celoživotní zájem je především v duchovních a mystických aspektech náboženství. Je autorem řady knih o náboženství, např. The Dark Age, (Anvil Press Poetry, London, 2007). Získal řadu ocenění, včetně ceny Michaela Hartnetta roku 2009 a soutěže Britské národní poezie v roce 1995. Po škole učil nějaký čas na Krétě, a přestože je spíše zaměřen na poezii, našel si čas i na dětskou literaturu.

V knize naleznete několik stvoření z různých kontinentů, která určitě poznáte ze starých legend či pověstí (Odysea) a dozvíte se o nich zajímavé informace.

Hned na úvod nás čeká hrozivý troll a možnost podívat se přímo do jeho žaludku. Pokud vás tato podívaná neodradí a odvážně se pustíte do dalšího prohlížení, dozvíte se, jaký je rozdíl mezi obrem a trollem, jak oslepit netvora nebo jak vypadá pořádný tříhlavý zlopes.

Autorem velmi povedených ilustrací je Martin Stuart (Tajemní dinosauři, Metafora). Jeho nástěnné malby a reprodukce naleznete v Anglii po restauracích, hotelech nebo dětských hřištích. V současné době patří mezi populární ilustrátory dětských knih ve Velké Británii.

Kniha je velmi výpravná. Červený čínský drak rozprostřený přes dvě velké strany nemůže jinak než zaujmout, informací je tedy logicky méně. Knize to ale rozhodně na kráse neubere.

Publikaci doprovází spousta bonusů, včetně velkého plakátu, hry, návodů a menších "tajů" mezi příšerami. Například tři kartičky egyptských bohů, rozkládací strana navíc ale také hádanka či rada jak poznat pravý nebo falešný roh jednorožce, nebo dokonce jak si takového jednorožce chytit.

Pokud by se Vám zdálo, že se na noc měníte ve vlkodlaka, naleznete zde i měnící se obrázek s popisem, jak pravý vlkodlak vypadá. Pomůcka do domácnosti jako dělaná.

Pro ty, co rádi vzpomínají na leporela, má kniha nádherné překvapení.

Pokud mám říci také něco negativního, je to podle mého názoru příliš nevýrazná obálka. Oproti nádherným ilustracím uvnitř knihy mi přijde až nudná. Nakladatelství ovšem nechalo (stejně tak jako v případě knihy Bojovníci) přednost originálu.
Text díky bohatým ilustracím občas zaniká, a knihu jsem si musela prohlédnout několikrát, abych se donutila text přečíst - na pouhých 38 stranách je to ovšem nejspíš záměr a nesmíme zapomenout, že kniha je především encyklopedistická hračka.


16.06.2009
TerezaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Ztracený deník sovětské školačky Niny Lugovské (1932-1937)
Čtenáře na první pohled nepochybně upoutá výstižnost, s jakou je tato dívka schopna popisovat svět kolem sebe i svoje vnitřní prožitky. Také v jejím životě je dospívání především obdobím výkyvů ...
(2) Politické strany moderní Evropy
(3) Biomanželka
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům