100 %

Leary, Denis - Rakovinu nevyléčíš

Více informací k této knize najdete v detailu
Knihu "Rakovinu nevyléčíš" napsal tento americký herec a spisovatel pro Mezinárodní umělecký festival ve Skotsku v roce 1990. A festival i přes protesty vyhrál. A kdo tuto knihu přečetl, pochopil proč. Protože toto dílo je neuvěřitelná kritika na současný americký život a politiku. Jak se píše na přebalu: "smrtící gagy ultračerného humoru, drogy, ...

Knihu "Rakovinu nevyléčíš" napsal tento americký herec a spisovatel pro Mezinárodní umělecký festival ve Skotsku v roce 1990. A festival i přes protesty vyhrál. A kdo tuto knihu přečetl, pochopil proč. Protože toto dílo je neuvěřitelná kritika na současný americký život a politiku. Jak se píše na přebalu: "smrtící gagy ultračerného humoru, drogy, sex, smrt, hovězí maso, Ježíš v McDonaldu, uříznuté penisy, atd." Pokud znáte miamského humoristu a novináře Dave Barryho, tak si jeho sloupky převeďte do extrému, neberte si servítky s vulgarismy a můžete si udělat představu, jak vypadá Learyho dílko.
Nesnaží se nic vymýšlet, jen prostě se ohlíží za současným americkým životním stylem, o jehož absurditě nelze diskutovat. Stačí se jen dívat na TV zprávy, číst noviny a časopisy, a pak nelze chápat, proč se tolika lidem chce žít v takové "pošahané" zemi, jako je USA. Vybírá si témata jako vegetariánství, boj proti kuřákům, plastickou chirurgii, japonská ekonomická nadvláda, americké válečné tažení v Iráku, sexualitu atd, a převypráví to dle vlastního selského rozumu, převede různé tendence do krajních mezí, a tím poukazuje na nesmyslnost současné Ameriky. Těžko se o tom píše, musí se to číst, a musíte mít rádi černý, hodně černý humor.
Jako ukázku bych vybral Ježíše Krista, o kterém píše: ".. že zemřel v pravej čas. Kdyby se dožil 40, skončil by jako Elvis. Na to vemte jed. Měl tu svou družinu – 12 chlápků odhodlanejch udělat cokoliv, co si zamanul. V té době už byl dost slavnej. Kdyby se dožil 40, chodil by po Jeruzalému s pivním pupkem a hartusil by: K čertu, jsem syn Boží, dejte mi hamburger a hranolky!
Ale pane, máš už dost přes váhu….
Di do prdele. Proměním tě v malomocného. Okamžitě mi dej hamburger s hranolky. A kde je ta Máří Magdalena? Jsem nějakej nadrženej!"
Tak v tomto duchu rozvíjí své myšlenky. A to si nedovedete představit, jak skvěle rozebral ochránce zvířat, nebo jak chlapi nestíhají výhody plastické chirurgie. Případ s utrhnutým penisem je jedinečný.

Dost řečí. Prostě si to přečtěte!


23.01.2005
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 15. Z toho průměrné hodnocení: 1,53.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (962 ohodnocených)
a celkem 30923 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Eisner, Petr - Milující sestra
Titul: Eisner, Petr - Milující sestra
Sleva: 50 % (ušetříte 139 Kč)
Cena: 140 Kč

Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Fénix
(2) Poupata
(3) O hnědém medvědu ze Zeleného údolí
Dokonce lze říci, že skotské pohádky jsou genderově vybalancovanější nežli pohádky české. Aktivní hrdinkou je totiž nezřídka spíše dívka, kterou vyvolený vlivem magického selhání ztratí. Děje se tak ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2019 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům