Mailer, Norman - Evangelium podle Syna

Více informací k této knize najdete v detailu
"Nejodvážnější evangelista se jmenuje Norman Mailer" - tak zní titulek na obálce již 30. románu tohoto amerického spisovatele židovského původu. V Evangeliu podle syna (1997) si Mailer troufá postavit se po bok čtyřem novozákonním evangelistům a po svém převypravuje Ježíšův život - vypravěčem však učinil přímo jej! Líčí nám svůj život z nebes ...

"Nejodvážnější evangelista se jmenuje Norman Mailer" - tak zní titulek na obálce již 30. románu tohoto amerického spisovatele židovského původu.
V Evangeliu podle syna (1997) si Mailer troufá postavit se po bok čtyřem novozákonním evangelistům a po svém převypravuje Ježíšův život - vypravěčem však učinil přímo jej! Líčí nám svůj život z nebes teď, když už ví vše, má jasno ve svých pravdách i omylech a může uvádět na pravou míru domněnky samozvaných životopisců (Matoušem, Markem, Lukášem a Janem počínaje a Tolstým či Dostojevským konče).
"... do úst mi vložili slova, jež jsem nikdy nepronesl, a psali o mně, že jsem byl laskavý, když jsem bledl vzteky. Napsali svá slova mnoho let poté, co jsem odešel a jen opakují, co jim řekli staří lidé. A takové báchorky jsou jako keř, jenž vytržený z kořenů povívá ve větru - nelze se o něj opřít. Vydávám proto své vlastní svědectví..."
Román není jen Novým zákonem inspirovaným vylíčením Kristova života od narození, přes pokoušení Ďáblem a sváry jeho rad s hlasem Božím, krátké pastorační období i energii odčerpávající zázraky až po bolestné umírání na kříži, je především napínavým a hlubokým lidským příběhem syna nazaretského tesaře, člověka zmítaného pochybnostmi, odolávajícího mnoha pokušením, kladoucího si věčné otázky: "Hovoří ke mně Bůh nebo jen slyším hlasy? Jsou-li to hlasy od Boha, proč si za svého syna vybral právě mne? Je muj Otec opravdu mocnější než Ďábel?"


17.03.2005
Šárka KuligováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 13. Z toho průměrné hodnocení: 2,85.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Tajemství klášterní kuchyně
Výbor roztodivných témat napříč dějinami je rozčleněn do několika témat. Vývoj stravování v církevních kruzích komentují "Chutě kleriků a klášterní pokrmy", v ukázce z této části je Pastorální cesta ...
(2) Jistě, pane ministře I.
(3) Robinson Crusoe
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům