90 %

Matthews, John - Piráti

Více informací k této knize najdete v detailu
Posádko?! Nástup!!!
Já, Váš kapitán, John Matthews ve spolupráci s prvním důstojníkem, řečí znalou ženou Ludmilou Jánskou, Vám předkládáme pirátskou příručku, kterou byste si měli přečíst!!!
Kdo si ji nepřečte, nebude vpuštěn na loď!!! Neprskejte, nefrfnějte... a čtěte.

Proč??? Jak se můžete ptát???!!! Konečně se vy nevzdělanci dozvíte něco o našich dějinách. Jsme tady totiž už od 7.století před naším letopočtem. No to je prostě hodně dávno. A jsou mezi námi veeeelmi slavní chlapi. Kteří? Drzé dotazy budou po zásluze potrestány. Chystejte si hřbety, devítiocasá kočka se už nemůže dočkat. Kdo nezná kapitána Kida, nebo kapitána Černovouse, nebo Černého barona? Hmmm??? A jestli se někomu náhodou nezdá, že mým prvním důstojníkem je žena, mohlo by to být horší. Mezi námi, kapitány samozřejmě, jsou i ženské, na takovou Anne Bonnyovou byste jenom valili bulvy.

Navíc konečně budu mít vzdělanou posádku. Už je na čase. V příručce piráta najdete přehled různých lodí pirátů a jejich vlajek, to abyste nestříleli jako posledně na naše brachy. Naučíte se chovat jako správní piráti, používat ten správný jazyk, nejen ten, co máte v hubě. A ti chytřejší z vás, jestli se tu vůbec někdo takový najde, dostane dokonalý přehled o našich zbraních, takže mu možnááá nějaké půjčím.

Ještě je vám to málo?! Jsem taky neskončil. Takže dost remcání a poslouchejte. Jako správným pirátům vám ukážu, jak na poklady, a kde je zakopali naši předkové. Cssss... naivkové, najdeme je a budeme boháči. Kdo trpí mořskou nemocí, ať na loď vůbec neleze. Občas tedy zastavíme na souši, jenže chátro bezbožná, zase se tam poperete, vypijete kdejaký chlast a kdo vás má pak rovnat zpět. A jako vždycky se ještě necháte chytit. Dávejte si dobrý pozor, v přístavech jsou k našemu poctivému řemeslu opravdu nemilosrdní, krutí a hned nám nasazují oprátku na krk. Vůbec nechápu proč. A to se mezi námi najdou i šlechtici, co usoudili, že služba u guvernérů, či královen a králů, je vlastně na nic. A ta uniforma? Hnus. Naše hadry jsou pohodlné, praktické a hlavně nevypadáme jak barevní kašpaři.

Pro všechny, kdo to ještě nepochopili, v příručce správného piráta máte najímací listinu, stačí podškrábnout vlastnoručním podpisem, a ještě další cenné dokumenty. Slovník pirátologie si všichni schovejte do kapes, máte-li nějaké, jo a ten dekret, kterým se hledá náš kolega, slavný pirát a kapitán, okamžitě zničte. To byl stejně chabý pokus přístavu Metafora, kde jsem za hříšné prachy nechal příručku piráta vytisknout, podvrhnout vám červa do dřeva. Mapu pokladů si dobře nastudujte a zapamatujte. Na lodi dostanete najíst, určitě líp jak v přístavu, ale to víte, dál na moři si budete muset zvyknout na sušené maso a rum. No vidím ve vašich zakalených očích jakousi jiskru probuzení. Doufám, že se vás k nám přidá co nejvíc. Nevím čím to je, ale nějak mi pochcípá půl posádky už po cestě. Asi nemám citrony nebo co.

Chovejte se podle návodu uvnitř. Jsme totiž pěkně slavní, už se o nás ví na celém světě a každý o nás vypráví. Kdo bude obzlášť drsný pirát, možná se setká i s mým neméně slavným kolegou Jackem Sparrowem. Se pořád pere o Černou perlu. Nechápu, že o ní vždycky přijde, když jsme nejhorší chlapi na světě. Nějakej dobrodruh či co.

Příručka má dost dobré pevné desky s jasným symbolem piráta, takže se nemusíte bát, že ji i při svém hrozném způsobu života, zničíte. A nemá zase tolik stránek, to zvládnete přečíst všichni.

Posádko!!! Čekám na podpisy na nástupní listině!!!


03.01.2008
anmikiDiskuze k této recenzi:
Matthews, John - Piráti (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 2. Z toho průměrné hodnocení: 2.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Obraz a jiné povídky
Ty předchozí byly sestaveny monotematicky. Korunka z peří je plná mysticismu. Vášně a Staré lásky jsou knihy plné lásky ve všech jejích podobách (a že to byly podoby často obskurní). Světnice, kde ...
(2) Čas pro vraždu
(3) Gottland
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům