80 %

Mayle, Peter - Psí život

Více informací k této knize najdete v detailu
"Psí život" (orig. A Dog´s Life) je další kniha z řady humorný příběhů o našich domácích mazlíčcích, jako psi, kočky, atd. Stačí si jen vzpomenout na báječné knihy jako "Robin" a "Maličkatý kretén" od Z. Frýbové, příhody anglického veterináře Jamese Herriota, nebo moje velmi oblíbená knížka Terryho Pratchetta "Nefalšovaná kočka, aneb, Kampaň za ...

"Psí život" (orig. A Dog´s Life) je další kniha z řady humorný příběhů o našich domácích mazlíčcích, jako psi, kočky, atd. Stačí si jen vzpomenout na báječné knihy jako "Robin" a "Maličkatý kretén" od Z. Frýbové, příhody anglického veterináře Jamese Herriota, nebo moje velmi oblíbená knížka Terryho Pratchetta "Nefalšovaná kočka, aneb, Kampaň za opravdové kočky", kterou snad musí znát všichni majitelé koček a kocourů (i když po přečtení knihy vím, že termín "majitel kočky" je naprostý a věcný nesmysl). Útlá knížka "Psí život" patří do řady knih, které napsal anglický spisovatel Peter Mayle, mající u nás svoji stálou čtenářskou obec. Proslavil se knihami jako "Rok v Provence", "Hotel Pastis" aj. Peter Mayle se svojí manželkou tráví většinu času ve Francii, přesněji v Provence, která se jim stala druhým domovem. Svým osobitým anglickým humorem vypráví příběhy a zážitky z této tak obdivované krajiny. Do toho zapadá i knížka vyprávěná jejich psem nazývaným prostě Kluk. S tímto svébytným psím přítelem se čtenář mohl poprvé setkat v knize "Toujours Provence" (č. Navždy Provence). Praktickou psí myslí je nám zprostředkován pohled na život Mayleových, se všemi jejich pro člena psího společenství nepochopitelnými pravidly a zákony. A vy se velmi jemným humorem zase podíváte do světa psů, do jejich "vymyšlené" psychologie , jak by asi mohly nás lidi vnímat. A přiznejme si to, nečekejte žádné obdivné ódy.
Otázkou je na kolik je to skutečný příběh jejich psa, a na kolik si ho autoři vymysleli. Příběh začíná jeho narozením (a u toho autor asi nebyl), pokračuje osvojením Mayleovými a končí šťastným vžitím do jejich domu a rodiny.
Krásná je vlastně autorova parodie sebe sama, když řečí psa Kluka ukazuje na nedokonalost své osoby a i osob ze svého okolí. Abych citoval Kluka: "Nic není tak divného jako lidé."


23.05.2005
BoboKingDiskuze k této recenzi:
Mayle, Peter - Psí život (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 11. Z toho průměrné hodnocení: 2.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1062 recenzí
  (1005 ohodnocených)
1076 knih
  (956 ohodnocených)
a celkem 30094 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Šulc, Jiří - Dva proti Říši
Titul: Šulc, Jiří - Dva proti Říši
Sleva: 20 % (ušetříte 56 Kč)
Cena: 223 Kč

70 000 knih skladem. Najděte si novou oblíbenou knihu! Dobré Knihy.cz
Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Alchymické dítě a jiné povídky
(2) Velké dějiny zemí Koruny české XV.b
(3) Dvakrát sedm pohádek
Kniha je vázaná, má kolem 50 stránek, které však nejsou očíslované, je v ní opravdu 2 x 7 pohádek, tedy 14. Pohádky jsou bohatě barevně ilustrované, verše jsou snadno zapamatovatelné, písmo je větší, ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2016 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům