90 %

Mills, Magnus - Tři za králem šli

Více informací k této knize najdete v detailu
Jak tohle vůbec někdo mohl vydat!? To je skvělá kniha! Opravdu, jsem z ní nadšený. Jenom nechápu, jak něco natolik nemódního a nekomerčního mohlo nějaké vydavatelství pustit do prostoru plného těch hovadin, které jsou věčnými tématy ucuntaného mainstreamu. Magnus Mills, původně řidič autobusů, kterého vyhodili ze školy za mizerné známky. Magnus ...

Jak tohle vůbec někdo mohl vydat!? To je skvělá kniha! Opravdu, jsem z ní nadšený. Jenom nechápu, jak něco natolik nemódního a nekomerčního mohlo nějaké vydavatelství pustit do prostoru plného těch hovadin, které jsou věčnými tématy ucuntaného mainstreamu. Magnus Mills, původně řidič autobusů, kterého vyhodili ze školy za mizerné známky. Magnus Mills, kterého nikdo nechtěl vydat. Magnus Mills, který je skvělý, protože je jiný. Po několika literárních cenách za svojí první knihu a po neúspěchu knihy druhé přichází se svým třetím dílkem z roku 2001, knihou Three to See the King (přibližně "tři, kteří šli, aby viděli krále").
Prostředí: poušť plná písku. Místo: osamělý plechový domek. Osoby: člověk v plechovém domku, žena, která se k němu přistěhuje, kamarádi z osamělých plechových domků z dalekého okolí. Vztahy: žena-muž, přátelé, vzájemná interakce. Vše popsáno s dokonalým citem pro jemné záležitosti, kterých si zpravidla víc všímají ženy, to vše z pohledu muže. Vývoj příběhu: sen o kaňonu, který se jeden z prvních obyvatelů (Michael) pokusí naplnit pomocí ostatních. Jeho charisma. Opouštění plechových domků. Stěhování ke kaňonu. Výkop kaňonu masou obyvatel. Michael jako vůdce.
Dál neřeknu nic, abyste si to vůbec přečetli. Snad nejvíc mě zaujal podivný pocit stesku na konci knihy. Proč už to není tak jak to bylo na začátku? Jestli ve čtenáři dokáže Mills vyvolat něco takového v absolutně vymyšleném světě s reálnými chybami (Kde berou zásoby? Kde vodu? Co jedí? Co práce?), tak je to opravdový machr.
Tři za králem šli je prostě úžasná kniha o existenciálním tichu, o klidu a o plynutí času. Stojí za to si jí přečíst. Nebudete litovat.


04.05.2005
Eda RannyDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 7. Z toho průměrné hodnocení: 2,43.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Dědictví
V uzounké knížce, možná by se dalo říci až sešitu, najdete několik částečně na sebe navazujících příběhů. Veškerý děj se odehrává nebo je přímo spojen s oblastí Hlučínska. Pokud nevíte, kde byste ...
(2) Dráček s červenýma očima
(3) P jako pivo
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům