75 %

Moravcová, Jana - Mládě - první rok života

Více informací k této knize najdete v detailu
Při výpravách za českými nakladateli se mi dostala do ruky zajímavá knížečka. Kdo by neznal "průvodce" pro novorozeňátka typu "Naše miminko", celé v růžovém a bledě modrém, plné zajíčků, káčátek a podobné havěti. Co když máme ale pastelových barev plné zuby a přesto chceme, nemaje tvůrčího talentu, našemu potomkovi první rok života zdokumentovat? ...

Při výpravách za českými nakladateli se mi dostala do ruky zajímavá knížečka. Kdo by neznal "průvodce" pro novorozeňátka typu "Naše miminko", celé v růžovém a bledě modrém, plné zajíčků, káčátek a podobné havěti. Co když máme ale pastelových barev plné zuby a přesto chceme, nemaje tvůrčího talentu, našemu potomkovi první rok života zdokumentovat? Řešení nám předkládá nakladatelství Metafora.

Vydalo zcela nerůžovou a zajíčků prostou verzi oné "První knihy". Je tradičně rozdělená do dvou částí. Jelikož to bude kratší, začnu od konce: téměř celá druhá polovina je ponechána napospas Vašim fotografickým choutkám. Jen malé popisky Vám radí, co všechno je dobré zachovat v obrazech. První část slouží k podrobnému zaznamenání všech veledůležitých informací o Vašem vlastním mláděti. Jednotlivé kapitolky jsou vyhrazeny prckovu narození, všem představitelným "poprvé" v jeho prvním roce, dobývání světa, ale i módním výstřelkům mrněte, jeho ranným uměleckým projevům a nejbližším lidem i zvířatům. Takže možná přeci jen na nějaké ty zajíčky dojde, ale bude to jen čistě Vaše zásluha.

Textíky z pera Jany Moravcové, které následně doplňujete svými poznatky, jsou milé a vcelku vtipně napsané. Celou knihou provázejí úžasné fotografie z časů našich babiček a roztomilé kresbičky. Grafické zpracování má na svědomí Eva Holá.

Podle zákulisních informací, kterých se mi dostalo, se kniha střetává s dvěma naprosto opačnými stanovisky. Buď je přijímána velmi kladně, anebo více méně opomíjena. Mě samotné se líbí, ale Vy si svůj názor musíte vytvořit sami.


16.02.2005
alzaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 3. Z toho průměrné hodnocení: 2.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1011 ohodnocených)
1091 knih
  (960 ohodnocených)
a celkem 30710 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Johnny a Bomba
Terryho Pracheta a jeho Úžasnou Zeměplochu zná v dnešní době skoro každý. Fantasy svět tvaru palačinky točící se na hřbetech čtyř slonů, kteří stojí na zádech obrovské želvy An'tuiny netřeba ...
(2) Srovnáno se zemí
(3) Slovinsko
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2018 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům