45 %

Northcuttová, Wendy - Darwinovy ceny - evoluce v praxi

Více informací k této knize najdete v detailu
...nechám se v plavkách zavřít do nacpané ledničky - čokoládové tyčinky, slazená mlíčka, mandarinky...a tam umrznu...

Začínám citací ze strany 10: "...potenciální vítěz se musí zabít nebo alespoň zamezit svou další reprodukci..." Ano, Darwinovy ceny jsou udělovány lidem, kteří kvůli své vlastní hlouposti zemřou kuriózním způsobem. Kniha obsahuje takové "pozitivní" názvy kapitol jako je: Nehody se zvířaty, Smrtelné pády, Katastrofy v rámci rodiny, Požáry a exploze...a jiné. Rada od autorky na straně 21 zní: "Příběh, kterému se od plic zasmějete, pokud ho budete číst s čerstvou myslí, může vyvolat jen zívnutí, pokud jste ho už zahltili tuctem dalších. Aby vás kniha maximálně bavila, spokojte se s dávkováním jedné kapitoly denně." Poslechla jsem tuto radu a 14 dní, každý večer jsem spolkla svůj příděl jedné kapitoly. Mohu oznámit, že ani jednou jsem se nezasmála a ani jednou jsem si nezívla. Byla jsem jen ohromně překvapena čím se to už dneska bavíme. Smějeme se tomu, že 6 chlapů umřelo při záchraně kuřete, které spadlo do studny. Nebo chlápkovi kterého zabil automat na nápoje - převrátil se na něj, když se z něho snažil dostat zdarma plechovku pití. Nevím, přestavuji si ty pozůstalé, jak tam stojí u té rakve a jak mají záchvat smíchu, když si představí, že ten jejich Franta zemřel, když si jen tak vyšplhal na pouliční lampu a pak uklouzl a spadl hlavou přímo na beton. No, řekněte jestli to není vtipné. Je to vtipné. Wendy Northcuttová založila stránky www.darwinawards.com - jsou navštěvovány 400 tisíci lidmi každý měsíc a jejich počet stále roste.
Je to krásné vědět, že lidé mají o něco tak hromadný zájem. Je strašidelné, že zrovna o tohle. Pravda je ale to, že bych si moc přála, aby se lidé na mém pohřbu taky smáli. Pokud tedy k tomu vede cesta tím, že zemřu kuriózním způsobem...no, už mám několik nápadů. Nechám se v plavkách zavřít do nacpané ledničky - čokoládové tyčinky, slazená mlíčka, mandarinky...a tam umrznu. Ach jo a všichni se tomu budou smát a získám Darwinovu cenu. Děkuji Wendy Northcuttová, smrt je hned snesitelnější.


10.05.2005
GianaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 17. Z toho průměrné hodnocení: 3,88.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Češi, Němci, Židé?
(2) Vystěhovalci
(3) Havěť
Cynismus, až krutost povídek čtenář uvidí už v prvním příběhu s názvem "Řekla jsem jen jednu". Ale i tato povídka o ženě, která je pro šťastné manželství schopna udělat všechno jen do určitých mezí, ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům