100 %

Pawlowská, Halina - Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské

Více informací k této knize najdete v detailu
Naše autorka, čtenáři velmi oblíbená, Halina Pawlowská se nám představuje ve své nové knížce, v novém světle. Kdo by neznal její Banánové rybičky, Díky za každé nové ráno, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Záhada žlutých žabek nebo alespoň jednu publikaci z mnoha dalších titulů? Tentokrát paní Halina mistrně sepsala své postřehy z cest po světě, čtenáři budou určitě mile překvapeni... Zanzibar nezaujme jen příznivce samotné autorky, ale i ostatní čtenáře, cestovatele a kuchaře.

V Předmluvě se dozvíme, proč se knížka jmenuje právě Zanzibar. Hlavní hrdinkou a vypravěčkou je sama autorka Halina Pawlowská, čtenářům představí minulost, přítomnost a atraktivnost zemí a měst, které navštívila. Zanzibar je tak trochu průvodce a cestopis zároveň, ale nejen to, je to knížka zábavná a tak trochu i kuchařka...

Autorčino vyprávění je vtipné, trefné, stručné a informativní. Paní Halina je vynikající vypravěčka, bavička. V nové knížce nechybí její šarm, smysl pro humor, postřeh a souvislosti. Spolu s autorkou navštívíme například Ameriku, převážně pak známá evropská města. Přečteme si něco zajímavého o městech jako je Řím, Vídeň, Brusel, Barcelona, Londýn, Amsterodam, Budapešť, Hamburk nebo Paříž. Navštívíme místa jako je Vatikán, Toskánsko, Alpy, Rhodos... Při čtení si nejeden čtenář zavzpomíná na své cestování v oněch místech a městech.

Vyprávění v průvodci jsou realistická, veselá i k zamyšlení. Halina Pawlowská zmiňuje historicky známé nebo současně žijící osobnosti. S Halinou jsme stále "in"... Pro zpestření se ještě můžeme pokochat kulinářským uměním, autorka totiž zařadila do knihy zajímavé a lákavé kuchařské recepty na jídla typická pro určitou zemi nebo město. Vyjmenuji jen některé z nich, například: Špagety s krevetami, Toasty s Mozzarellou, Bruselský salát, Čokoládové řezy londýnské dámy, Kambala po Holandsku, Hamburské brambory.

Všechny kuchařské recepty, uvedené v knížce, jsou prý autorkou vyzkoušené a vyrábí se z dostupných surovin. Přeji dobrou chuť!

Publikace Zanzibar je opravdu pěkná, pozoruhodná a my se jen můžeme těšit na další pokračování. "Halino, moc pěkné!" Mně kniha zaujala, doporučuji.

Vydalo nakladatelství MOTTO, 2008.


09.01.2009
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 3. Z toho průměrné hodnocení: 4.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31169 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Lirael
(2) Japonská přísloví
Mnohá přísloví jsou podobná, další vyjadřujeme jinými opisy a některá jsou nám i docela cizí. U překvapivě mnoha přísloví čtenář zjistí, jak přenositelná je lidská zkušenost mezi kulturami. ...
(3) Jirkova zázračná medicína
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům