100 %

Pawlowská, Halina - Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské

Více informací k této knize najdete v detailu
Naše autorka, čtenáři velmi oblíbená, Halina Pawlowská se nám představuje ve své nové knížce, v novém světle. Kdo by neznal její Banánové rybičky, Díky za každé nové ráno, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Záhada žlutých žabek nebo alespoň jednu publikaci z mnoha dalších titulů? Tentokrát paní Halina mistrně sepsala své postřehy z cest po světě, čtenáři budou určitě mile překvapeni... Zanzibar nezaujme jen příznivce samotné autorky, ale i ostatní čtenáře, cestovatele a kuchaře.

V Předmluvě se dozvíme, proč se knížka jmenuje právě Zanzibar. Hlavní hrdinkou a vypravěčkou je sama autorka Halina Pawlowská, čtenářům představí minulost, přítomnost a atraktivnost zemí a měst, které navštívila. Zanzibar je tak trochu průvodce a cestopis zároveň, ale nejen to, je to knížka zábavná a tak trochu i kuchařka...

Autorčino vyprávění je vtipné, trefné, stručné a informativní. Paní Halina je vynikající vypravěčka, bavička. V nové knížce nechybí její šarm, smysl pro humor, postřeh a souvislosti. Spolu s autorkou navštívíme například Ameriku, převážně pak známá evropská města. Přečteme si něco zajímavého o městech jako je Řím, Vídeň, Brusel, Barcelona, Londýn, Amsterodam, Budapešť, Hamburk nebo Paříž. Navštívíme místa jako je Vatikán, Toskánsko, Alpy, Rhodos... Při čtení si nejeden čtenář zavzpomíná na své cestování v oněch místech a městech.

Vyprávění v průvodci jsou realistická, veselá i k zamyšlení. Halina Pawlowská zmiňuje historicky známé nebo současně žijící osobnosti. S Halinou jsme stále "in"... Pro zpestření se ještě můžeme pokochat kulinářským uměním, autorka totiž zařadila do knihy zajímavé a lákavé kuchařské recepty na jídla typická pro určitou zemi nebo město. Vyjmenuji jen některé z nich, například: Špagety s krevetami, Toasty s Mozzarellou, Bruselský salát, Čokoládové řezy londýnské dámy, Kambala po Holandsku, Hamburské brambory.

Všechny kuchařské recepty, uvedené v knížce, jsou prý autorkou vyzkoušené a vyrábí se z dostupných surovin. Přeji dobrou chuť!

Publikace Zanzibar je opravdu pěkná, pozoruhodná a my se jen můžeme těšit na další pokračování. "Halino, moc pěkné!" Mně kniha zaujala, doporučuji.

Vydalo nakladatelství MOTTO, 2008.


09.01.2009
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 3. Z toho průměrné hodnocení: 4.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (960 ohodnocených)
a celkem 30859 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Eisner, Petr - Milující sestra
Titul: Eisner, Petr - Milující sestra
Sleva: 50 % (ušetříte 139 Kč)
Cena: 140 Kč

Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Psychoterapie
(2) Zpěvy hvězd a stínů
(3) Božská invaze
S jistým odstupem se dá říci, že Dick byl opravdovým specialistou na vstupy do stále stejné řeky. Kolikrát už jen zde byla recenzována jeho parafráze Nového zákona? Kolikrát ještě bude? Na jednu ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2019 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům