Ale to všechno je nezajímavé. Zajímavá je hlavně jeho literární činnost. Svou prvotinou " .. a bude hůř" (Index, NSR,1984 - Praha 1990) udělal díru do světa. Aspoň do našeho českého, literárního. Kniha plná netradičních příběhů, netradiční slovní zásoby, prostě jak se podíváte na web, většinou narazíte na názory typu: ".. nic pro slušňáky, plné sexu a vulgarity, přehršel násilí a černého humoru.." I můj otec prohlásil, že nechápe proč někdo něco takového vydal. To všechno jen dopomohlo k tomu, aby se kniha stala bestsellerem mladší čtenářské generace. Ve stejném stylu jsou psána i jeho další díla a dílka. Nejinak je tomu i v krátké povídkové sbírce "..a máš mě rád?" , která poprvé vyšla v roce 1995.
Nelze říci, co spojuje devět povídek v knize, nějaký společný prvek. Teda kromě toho, že ani jednu nelze nedočíst. Možná jen to, že postavy či problémy jsou netypické, mnohdy až zavání fantastikou či hororem. To potvrzuje už první povídka "Pražský biftek", která se pravděpodobně díky své pointě stala nejznámější částí celé knížky. U některých je zase vidět možný autobiografický náboj, např. "Milujme své nakladatele", nebo ve Francii se odehrávající "Věčná cesta". Ale to jsou jen mé dohady. Osobně mne zaujaly především dvě povídky - "A sobec jsi" a "Osel". Obě neobsahují žádný fantastický prvek, jsou to příběhy z běžného života, jen možná ne zrovna o běžných situacích. První vypráví příběh člověka, který najde svoji životní lásku až po mnoha letech manželství, a celé trapné lhaní a přetvářka ho ničí, až už nezbývá jiného řešení, než odkopnout za sebou "žebřík". Naopak příběh "Osel", který se odehrává na slunném řeckém venkově, je vlastně zpovědí staré ženy, která už desítky let žije osamocená pouze se svým chromým oslem, který se jakoby stal jejím posledním přítelem.
Myslím, že autorovi jde hlavně o to poukázat, že každý člověk je osobnost. Jedinečný tvor, který žije svým vlastním životem, který své problémy a osudy řeší mnohdy až nestandardním přístupem. A každý má právo na kus svého vlastní štěstí.