80 %

První slova - 4 knihy v boxu

Více informací k této knize najdete v detailu
Opět Fragment a nová publikace pro děti, která určitě zaujme. Poprvé vyšla v Holandsku v roce 2007 a nyní vám ji mohu představit v českém překladu. Autor není uveden. Je zajímavá také tím, že se jedná o 4 knihy v boxu. Jsou to čtyři leporela pro naše nejmenší čtenáře od 1. roku. Jednotlivá leporela se jmenují: Doma, Na dvoře, Ve městě a V ZOO.

Jsou to takové obrázkové slovníčky pro malé děti, sada obsahuje čtyři leporela, která jsou věnována domovu, městu a zvířátkům, jak domácím tak i exotickým. Všechny čtyři knížky jsou barevně odlišeny od červené, přes žlutou, modrou až po zelenou. Obrázky jsou velmi barevné a veselé, vyjadřují se k jednotlivým tématům. Na každé stránce je různě barevné pozadí, velký obrázek a slovo. Leporelo Doma, zde je postel, lampa, židle, hrneček, lžíce, pejsek, medvídek nebo také dort. Naprosto zde chybí maminka a tatínek. Leporelo Na dvoře nám představí hlavně zvířátka: krávu, osla, ovci, koně, prasátko, kachnu, kočku, ale jsou zde i stroje (traktor - něco úžasného pro všechny kluky!) nebo strom. Vidím zde vajíčka, ale postrádám v knížce slepičku. Zvířátka se usmívají a jsou spokojená. Leporelo Ve městě je plné technických vymožeností, je zde auto, nákladní auto, autobus, kolo nebo mašinka (vše, co milují malí kluci!). Je zde dům, obchod, dopravní značka, ale i děti, kluk a holka. Zde mám zase výhrady, chybí školka nebo škola. Poslední leporelo V ZOO představí malým čtenářům zvířátka: opici, lva, tygra, ptáka, zebru, žábu, hada, pavouka, která tam žijí. Chybí mi zde například slon, medvěd nebo žirafa... Najdeme zde však strom, květinu nebo list.

První slova - 4 knihy v boxu jsou publikací barevnou, veselou, zajímavou a podnětnou, ale i s určitými výše jmenovanými výhradami ji doporučuji, určitě zaujme malé čtenáře... Knížka rozšiřuje slovní zásobu malých dětí a rozvíjí jejich představivost. Nejmladší školáci mohou knížku využít i k prvnímu čtení!

Vydalo nakladatelství FRAGMENT, 2008.


25.02.2009
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:
První slova - 4 knihy v boxu (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Ztracené slunce
Román Ztracené slunce, pod kterým je podepsaná autorská dvojce Sean Williams a Shane Dix , už na první pohled lze považovat za klasické hard science fiction. Nejen z textu anotace na zadním přebalu, ...
(2) Na hřbetě Itálie
(3) Spánek
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům