100 %

Šebánek, Jiří; Jiránek, Vladimír; Pacovský, Jaroslav - Bob a Bobek, králíci z klobouku

Více informací k této knize najdete v detailu
Albatros vydal již potřetí (v edici Ahoj děti - dobrou noc) známou knihu Bob a Bobek, králíci z klobouku. Postavičky králíků známe především z televizních večerníčků... Tato kniha je určena pro malé děti od 6 let, je v pevné vazbě, má přes 60 stránek, obsahuje dvanáct příběhů králíků Boba a Bobka, ale hlavně je bohatě ilustrovaná Vladimírem Jiránkem.

"Byli jednou Bob a Bobek a nikdo jim neřekl jinak než králíci z klobouku. Nebyli to obyčejní králíci. Patřili kouzelníkovi Pokustonovi, který je při představení pokaždé vyčaroval z klobouku. Jednou se však stalo, že svůj kouzelnický klobouk zapomněl kdesi na louce, s maringotkou kdovíkam odjel a na milé králíky si ani nevzpomněl. A králíci?"

Dvanáct příběhů dětem objasní, jak se po té králíci živili... "Jak se taková práce dělá?" Každé ráno králíci vyskočí z klobouku a jdou si zacvičit a pak do práce! "Vstávat, jde se do práce!" "A proč?" "Protože práce šlechtí." "Jíst se musí!" Králíci se protloukají životem jak jen to jde: pracují jako truhláři, zahradničí, natírají, pracují v restauraci, v ZOO, jsou na horách nebo bojují, stávají se pokusnými králíky, jsou na pasece nebo nakonec na moři. Jejich práce není vždy jednoduchá! "Chybami se králík učí!"

Bob a Bobek byli vždy zpočátku nešikovní, ale brzy se zapracovali. "Ech co, kdo nic nedělá, nic nezkazí." Králíci také leccos zkazili a tak zjistili, že práce kvapná, je málo platná...

Králíci z klobouku Bob a Bobek hledají práci jak se dá, všelijak i z inzerátů v novinách, ale nevzdávají to! V příbězích je skryto ponaučení, že bez práce to opravdu nejde, že práce přece jen šlechtí a dává životu smysl, zvláště tehdy, když se máme kam vrátit - domů...

V pohádkách se to hemží různými zvířátky (ptáci, motýli, housenky, zvířátka ze ZOO, tučňáci, slon Bimbo, pes Brit, hroch), lidmi (námořník, kapitán, kuchař, lupiči - Lojza s Frantou, učitel sportu, vědci, hajný nebo náčelník domorodců), dětmi, ale i mimozemšťany nebo Sněžným mužem.

Bob je z obou králíků větší a zkušenější, Bobek je zase menší, ale také línější. Všechny příběhy jsou humorné, někdy nebezpečné, ale vždy končí dobře a králíci se vrátí domů, do svého klobouku.

Tato publikace je určena pro děti od 6 let, tedy pro začínající čtenáře. Zdá se mi však, že některé kapitoly jsou moc dlouhé a kniha obsahuje příliš mnoho textu. To by mohlo (a často se stává) čtenáře i odradit. Možná je lepší varianta, že večer před spaním dítěti sami předčítáme...

Oblíbenost hrdinů z televizních večerníčků nezná meze, dívají se na ně opakovaně jak děti, tak jejich rodiče i prarodiče.. A co kniha? Plně doufám, že i kniha Bob a Bobek, králíci z klobouku všechny zaujme, hlavně díky nádherným obrázkům! Vždyť pohádkové příběhy Boba a Bobka patří k nejoblíbenějším.

Vydání třetí. Ilustroval Vladimír Jiránek.
Kol. autorů: V. Jiránek, J. Pacovský, J. Šebánek.
Vydalo nakladatelství ALBATROS, 2008.


08.10.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 11. Z toho průměrné hodnocení: 2,91.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Andělé a démoni
(2) Kurupira - zlověstné tajemství
Jaroslav Mareš přišel v sedmdesátých letech s odvážnou hypotézou, že právě stolová hora Kurupira je oním Ztraceným světem z románu Artura Conana Doyla. Potřebné reálie měl slavnému spisovateli dodat ...
(3) Koza, která žere hady
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům