100 %

Seboldová, Alice - Pevné pouto

Více informací k této knize najdete v detailu
Americká spisovatelka Alice Seboldová získala za knihu Pevné pouto (Lovely Bones) Cenu Brama Stokera (2002) a ocenění Kniha roku 2003 za beletrii pro dospělé udělované Americkou asociací knihkupců. Nyní vychází tento bestseller u nakladatelství XYZ, do češtiny přeložený Janou Pacnerovou ... a zároveň se také pracuje na jeho filmové adaptaci. Režie se ujal Peter Jackson (Pán prstenů) a film by měl přijít do kin na podzim roku 2009.

Běh každé rodiny změní taková tragedie jako je úmrtí dítěte. Zvlášť pokud bylo Vaše dítě brutálně zavražděno, zbylo po něm jen spousta krve a kus lokte, který donesl sousedovic pes, nebylo co pohřbít, protože mrtvola se nenašla, vrah stále nebyl dopaden, policie nemá žádné důkazy a hlavní podezřelý dál žije poklidně v sousedství.

Každý na takovou ztrátu reaguje po svém, někdo má potřebu blízkosti, někdo se stáhne do sebe; někdo žije pro tu část rodiny, co zbyla, někdo se snaží zapomenout mezi lidmi, pro které není "rodičem zavražděného dítěte"; někdo nebude mít klid, dokud se nenajde viník a nezodpoví se všechny otázky, pro někoho je milosrdnější celou záležitost uzavřít a jít dál.

A právě s takovou ztrátou se musí vypořádat rodina 14leté Susie Salmonové- její rodiče, o rok mladší sestra Lindsey, čtyřletý bratr Buckley a babička Lynn. Na jejich cestu dohlíží sama Susie, která nám také celý příběh vypráví.

Poprvé se s ní setkáváme, když už je v nebi, poté, co ji znásilnil a brutálně zavraždil jeden ze sousedů, pan Harvey. Susie ví, kdo je vrahem, my víme, kdo je vrahem a v průběhu knížky nás neopustí touha Salmonovým napovědět, navést je na správnou stopu, na nějaký usvědčující důkaz. Jenže to není v naší moci, stejně tak jako to není v moci Susie. A tak můžeme jen sledovat jak hluboký žal pomalu naleptává vztahy v dosud šťastné rodině, zatímco vrah si žije dál spokojeným životem.

Na knížku si vyhraďte nějaký volný večer, protože jakmile ji začnete číst, nebudete ji chtít odložit. Pokud jste rodiče od dětí, nebo citlivé povahy, vezměte si k ruce kapesník, protože budete pravděpodobně plakat.

Najde se nakonec tělo? A bude pan Harvey dopaden? A je dopadení vraha cestou k tomu, aby rodina Susie Salmonové našla konečně klid v duši?


02.02.2009
Radana MaslowskáDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 21. Z toho průměrné hodnocení: 1,67.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Vlámské tajemství
(2) Rudá chryzantéma
(3) Hlídka jako symptom
Je netradiční, aby film nebo filmová série iniciovala sepsání sborníku šestadvaceti kulturních teoretiků a kritiků, který se prodává v běžné knižní distribuci a který se dokonce dočká překladu. To o ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům