80 %

Seife, Charles - Nula

Více informací k této knize najdete v detailu
Dusné a horké odpoledne v jednom kalifornském baru. Dopíjíte už svou několikátou whisky, když v tom celý lokál rázem ztichne, chlapíkovi co sedí naproti vám, vypadne cigareta přímo z úst a v jeho obličeji se zračí neskonalá hrůza. Otočíte se, abyste viděli kam se to všichni dívají a ve dveřích spatříte jeho, jednoho z největších drsňáků co svět zná. Čekáte snad pistolníka v černém kovbojském oblečení, nebo řidiče nákladního vozu s postavou Ramba? Tak to vás asi zklamu, je to jenom Nula. Dokonce nula jako číslo. Smějete se? Však ono vás to brzy přejde...

Asi se budete divit, když zjistíte, jak nula dokáže být nebezpečná a mocná. Ano je tomu opravdu tak, celá kniha je věnována tomuhle pro nás pro všechny naprosto obyčejnému číslu. Možná ale nevíte, že nula tak běžná odjakživa nebyla. Že o své uznání musela svádět dlouhé a urputné boje s matematiky, filozofy, církví a západním světem jako takovým. Dozvíte se, že na nulu narazíte na každém kroku a že v nule je možná obsažena celá naše minulost, budoucnost a tajemství života jako takového.

Kniha vás provede historií nuly od počátků lidstva až po dnešek. Nahlédnete do vědních oborů které ovlivnila a neustále ovlivňuje. Mohu vás ujistit, že je to napínavé čtení a o překvapení v něm není nouze. Vše je psáno velice přístupnou formou a tak nemusíte být zrovna premiant v matematice a fyzice, abyste textu rozuměli. Navíc je vše doplněno mnoha ilustracemi, které popisované teorie názorně demonstrují. Musím se přiznat, že já osobně jsem úplně všemu neporozuměl, a tak se rád ke knize vrátím i po čase. Ale v zásadě mohu říci, že kniha mé znalosti rozhodě obohatila.

Pokud máte rádi literaturu faktu, nebo jste zkrátka zvídaví, rozhodně po této knize sáhněte, ale i vy ostatní určitě nebudete litovat.


08.03.2006
TomiFKDiskuze k této recenzi:
Seife, Charles - Nula (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 15. Z toho průměrné hodnocení: 2,13.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Psychoterapie
Nejprve ke grafice: Borin van Loon je znám již ze svých předchozích počinů v této edici, Sociologie a Genetiky. Tentokrát upustil od koláží z ocelorytin počátku 20. století a vytvořil vlastní vtipné ...
(2) Rádce pro milovníky psů
(3) Ty boty musím mít!
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům