50 %

Smith, Keith Cameron - Milionářem nebo chudákem?

Více informací k této knize najdete v detailu
Autor knihy se snaží polapit čtenáře do svých sítí, vždyť kdo by se nechtěl stát milionářem? A ještě k tomu název publikace čtenářům dává otázku: Milionářem nebo chudákem? Nebaví vás žít od výplaty k výplatě? Tak čtěte - a zbohatněte! To je jen podtitul této knihy. Název knihy přímo magnetizuje, přitahuje pozornost a co kdyby?

"Rádi byste se vydali na cestu za úspěchem, spokojeným životem, nezávislostí a bohatstvím? Dobrá, tady je vaše jízdenka. Z téhle drobné knížky pochytíte překvapivě mnoho věcí, ale zejména se naučíte myslet jako milionáři. A tím, že změníte své myšlení, se milionáři také stanete. Nebo se jimi přinejmenším můžete stát."

Tak zní anotace na stránkách Metafory...

Publikace má 110 stránek, není ilustrovaná, ale název a knižní obálka vyznívají jednoznačně! Kniha má předmluvu a deset částí, které jsou řazeny opačně, od desítky po jedničku. Na konci je krátká kapitolka: A co dál?

V knize nalezneme 10 hlavních rozdílů mezi skutečnými boháči a střední třídou. Takových knih a zaručených návodů jsou desítky, stovky a možná tisíce, ale číst je jedna věc, konat je věc druhá. Autor se zmiňuje, že napsal tuto knihu za 7 dní, ale na druhé straně je dlouhá řada let jeho zkušeností, autor se chce o ně se čtenáři podělit:

Učte se z deseti principů, změňte svůj život a naplňte svoje sny!"

Smith Keith Cameron je podnikatel a motivační řečník, vyučuje principům finančního úspěchu jednotlivce i firmy po celých Spojených státech. Je také autorem knihy Duševní milionář. Se svou rodinou žije na Floridě.

www.keithcameronsmith.com

Po přečtení knihy mám rozporuplné pocity, návody jsou velmi jednoduché a staví úspěch na lidské psychice. Lidská psychika hraje velmi důležitou roli, řekla bych, ve všech možných situacích a postojích člověka, například uzdravování, seberealizace, strach, statečnost a jiné. Je mezi námi mnoho lidí, kteří touží být milionářem, ale neví, jak na to? Kniha dává jednoduchý návod, ale ne každý člověk zbohatne... Celou publikaci je možno chápat jako návod na zbohatnutí nebo jako úspěšnou pomůcku na "vymývání mozků" a pro autora zaručený a jednoduchý zdroj příjmu. Od knihy jsem očekávala možná víc, nyní je doporučeno číst knihu znovu a znovu... Pak začnu myslet jako milionář nebo jako blázen? Posuďte sami, co s vámi přečtení knihy udělá? Možná se milionářem stanete? Já si myslím, že se milionářem ani stát nechci. Lze vyznávat i jiné hodnoty a svobodu spatřuji v něčem jiném. Milionářem nebo chudákem? To ať si rozhodne každý z vás. Kapitoly čtenáře oslovují pomocí hesel, informují o uvažování milionářů, o čem mluví, že vítají změny a nebojí se riskovat, jak rozmnožují svoje peníze a jak vůbec milionáři přemýšlejí?

Autor rozdělil společnost do pěti skupin: na velmi chudé, chudé, střední třídu, bohaté a velmi bohaté... Právě v deseti krátkých kapitolách autor vysvětluje, jak se stát milionářem. Ovšem, kdyby to bylo tak snadné, svět by se hemžil jen samými milionáři!? S mnoha, ba s většinou názorů souhlasím, ale nesouhlasím s tvrzením, že duševně chudí lidé žijí ve stresu, to je diskutabilní...

"Základním cílem bohatých je svoboda."
"Milionáři dělají to, co je baví."

Knihu mohu doporučit, ale neručím za ni. Jak rychle jsem se pro ni nadchla, můj zájem rychle ochladnul. Některé myšlenky a rady jsou velmi konkrétní a moudré, jiné se vymykají mému smýšlení. Kniha je určena všem, ale hlavně těm, kteří podnikají a začínají být bohatí.

Vydání první.
Z angličtiny přeložila Katrin Ebrová, 2007.
Vydalo nakladatelství METAFORA, 2008.


11.09.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 8. Z toho průměrné hodnocení: 3,38.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Turci to s dětmi tak báječně umí
S dílem autora, který i přes svoje románské jméno je Angličan, se český čtenář může setkávat už roky. Od vydání asi jeho nejznámějšího titulu "Mandolína kapitána Corelliho", který většina z nás zná i ...
(2) Jeden den ve IV.D
(3) Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům