100 %

Spanlangová, Dagmar; Sýkora, Pavel - Pohádky ovčí babičky

Více informací k této knize najdete v detailu
V Albatrosu nedávno vyšla kniha Pohádky ovčí babičky, sedm veselých pohádek o chytrém beránkovi, kterého si naše děti oblíbily v televizních večerníčcích. Kniha Pohádky ovčí babičky je určena pro děti od 5 let, skrývá sedm pohádek, sedm napínavých příběhů, jež jsou nebezpečné a poučné, ale zároveň optimistické. Tyto pohádky jsou a věřím že i budou, stále oblíbené ve filmu i v knize. Kniha vyšla jako již druhé vydání v edici Ahoj děti - Dobrou noc, je v pevné vazbě, obsahuje 50 stránek a mnoho barevných ilustrací. Ilustrace podle předloh Bohumila Šišky překreslila Markéta Juza.

Důležitou postavou v této pohádkové knize je ovčí babička, která plete dlouhé punčochy a večer co večer vypráví dětem pohádky o chytrém beránkovi. Hlavním a statečným hrdinou je tedy tento beránek. Další pohádkovou hrdinkou je ovečka, kladným hrdinou je i ovčák a jeho ovčácký pes. Zápornými postavami jsou vlci, ale tedy opravdoví a zlí, jenže také hloupí. Jeden nebezpečný a hladový vlk považuje pasoucího se malého beránka za hloupou a snadnou kořist k snědku! Beránek je však chytrý, pohotový, bystrý i vtipný. S legrací, vtipem a přehledem uniká nakonec již třem vlkům a přivolá ovčáka s ovčáckým psem. V další pohádce se náš beránek ocitnul v pasti, nechal se vlákat na hrad plný strašidel. Strašidla (převlečené vlky) zneškodní a ještě vysvobodí zakletou ovečku. Ovčí babička končí každou pohádku přáním dobré noci s průpovídkou, to aby se dětem dobře usínalo... "Dobrou noc ať vás vlci straší celou noc." V jiné pohádce se ocitá beránek v pasti vlků pirátů. A jak to dopadne? "Dobrou noc a ať vás vlci topí celou noc!"

Ovčí babička vypráví všechny pohádky o chytrém beránkovi, který se velmi často ocitá v nebezpečí! Pohádkové příběhy jsou akční, nebezpečné, děj má spád. Beránek, i když je slabší, vždy zvítězí nad vlky, nad zlem. Zachraňuje nejen sebe, ale i ovečku. Beránek má odvahu, nikdy se nezalekne, ale lstí a chytrostí vždy vyvázne z nebezpečí.

Děti se učí rozeznávat dobro a zlo, jsou poučeny o tom co je to přepadení, únos, honička, loupežné přepadení... Pohádky jsou velmi poučné, ale vždy končí dobře a tak děti mohou klidně usnout a spát.

Mně v pohádkách zaujala přímá řeč, rozhovory nebo různá vyjednávání beránka s vlky... Knihu vřele doporučuji.

Edice Ahoj děti - Dobrou noc!.
Vydání druhé.
Ilustrace podle předloh Bohumila Šišky překreslila Markéta Juza.
Vydalo nakladatelství ALBATROS, 2008.


17.06.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 1. Z toho průměrné hodnocení: 1.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31039 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Muž a chlapec
(2) Drsný Spasitel
(3) Doktor od Jezera hrochů
Hlavní postavou v knížce Doktor od Jezera hrochů je mladý internista, doktor Čeněk Dobešek. Je to dobrý doktor, takový hodný moula, jenž je obětavý, pracovitý, ale stále ne bohatý... Doktor Dobešek, ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2020 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům