100 %

Spanlangová, Dagmar; Sýkora, Pavel - Pohádky ovčí babičky

Více informací k této knize najdete v detailu
V Albatrosu nedávno vyšla kniha Pohádky ovčí babičky, sedm veselých pohádek o chytrém beránkovi, kterého si naše děti oblíbily v televizních večerníčcích. Kniha Pohádky ovčí babičky je určena pro děti od 5 let, skrývá sedm pohádek, sedm napínavých příběhů, jež jsou nebezpečné a poučné, ale zároveň optimistické. Tyto pohádky jsou a věřím že i budou, stále oblíbené ve filmu i v knize. Kniha vyšla jako již druhé vydání v edici Ahoj děti - Dobrou noc, je v pevné vazbě, obsahuje 50 stránek a mnoho barevných ilustrací. Ilustrace podle předloh Bohumila Šišky překreslila Markéta Juza.

Důležitou postavou v této pohádkové knize je ovčí babička, která plete dlouhé punčochy a večer co večer vypráví dětem pohádky o chytrém beránkovi. Hlavním a statečným hrdinou je tedy tento beránek. Další pohádkovou hrdinkou je ovečka, kladným hrdinou je i ovčák a jeho ovčácký pes. Zápornými postavami jsou vlci, ale tedy opravdoví a zlí, jenže také hloupí. Jeden nebezpečný a hladový vlk považuje pasoucího se malého beránka za hloupou a snadnou kořist k snědku! Beránek je však chytrý, pohotový, bystrý i vtipný. S legrací, vtipem a přehledem uniká nakonec již třem vlkům a přivolá ovčáka s ovčáckým psem. V další pohádce se náš beránek ocitnul v pasti, nechal se vlákat na hrad plný strašidel. Strašidla (převlečené vlky) zneškodní a ještě vysvobodí zakletou ovečku. Ovčí babička končí každou pohádku přáním dobré noci s průpovídkou, to aby se dětem dobře usínalo... "Dobrou noc ať vás vlci straší celou noc." V jiné pohádce se ocitá beránek v pasti vlků pirátů. A jak to dopadne? "Dobrou noc a ať vás vlci topí celou noc!"

Ovčí babička vypráví všechny pohádky o chytrém beránkovi, který se velmi často ocitá v nebezpečí! Pohádkové příběhy jsou akční, nebezpečné, děj má spád. Beránek, i když je slabší, vždy zvítězí nad vlky, nad zlem. Zachraňuje nejen sebe, ale i ovečku. Beránek má odvahu, nikdy se nezalekne, ale lstí a chytrostí vždy vyvázne z nebezpečí.

Děti se učí rozeznávat dobro a zlo, jsou poučeny o tom co je to přepadení, únos, honička, loupežné přepadení... Pohádky jsou velmi poučné, ale vždy končí dobře a tak děti mohou klidně usnout a spát.

Mně v pohádkách zaujala přímá řeč, rozhovory nebo různá vyjednávání beránka s vlky... Knihu vřele doporučuji.

Edice Ahoj děti - Dobrou noc!.
Vydání druhé.
Ilustrace podle předloh Bohumila Šišky překreslila Markéta Juza.
Vydalo nakladatelství ALBATROS, 2008.


17.06.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 1. Z toho průměrné hodnocení: 1.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Léčitelka
(2) Mýtus o Sisyfovi
Jako téma si autor vybral podle něj tu vůbec nejdůležitější otázku, která existuje, a sice problém, jestli má člověk žít, nebo zda se má zabít, tedy spáchat sebevraždu. Pro Camuse je totiž život ...
(3) Ta, která se dívá
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům