90 %

Syrovátka, Oldřich - Co děláme ve školce

Více informací k této knize najdete v detailu
Laskavé verše Oldřicha Syrovátky a nezaměnitelné ilustrace Heleny Zmatlíkové zdobí pěkné leporelo pro malé děti od 2 let. V životě téměř každého dítěte nastane okamžik, kdy nastoupí do MŠ, minimálně rok před nástupem do základní školy. Tato publikace připravuje naše děti na školku již od dvou let, napomáhá dětské představě, co všechno se ve školce asi dělá?

Veselá barevná knížka, leporelo, potěší nejen malé zvídavé čtenáře, ale motivuje i jejich rodiče. Je plné obrázků a básniček, které se dobře pamatují, každá básnička je zdobena obrázkovým úvodním písmenem. Leporelo je plné dětí, hraček, zvířátek, květin, různých pomůcek a jsou zde znázorněny činnosti, které děti ve školce dělají. Kluci a holčičky staví most z kostek, nádraží, garáž nebo také domeček pro panenku. "Máme kostek dost a dost, postavíme velký most..." Děti staví tunel, jezdí s vláčkem, kreslí barevnými pastelkami a učí se barvy, prohlíží si obrázkové knížky, naslouchají pohádkám, modelují z plastelíny, hrají si s míčem, ale také se učí zavazovat tkaničky u botiček. "Co umíte, prsty, z hlíny? Co děláte z plastelíny?" Děti si také hrají venku, pracují na zahrádce, zalévají rostlinky. "Naše ruce malinkaté, povězte nám, jak se máte?" Ve školce se děti také myjí, papají a pak spinkají. "Jedem, jedem do Hajan, Olda, Jirka, Pepík, Jan. V Hajanech se pěkně spinká. Konvalinka ve snu cinká. Cinkylinky! Cynkylinky! Je nám jako u maminky."

Krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové a půvabné verše Oldřicha Syrovátky názorně vysvětlují dětem, co se dělá ve školce. Kniha má značný význam, protože napomáhá dětské představě o školce, aby se dítě nebálo nástupu do dětského kolektivu, napomáhá socializaci dítěte v kolektivu MŠ. Je zde zvýrazněna spolupráce dětí, pomoc jednoho dítěte druhému, týmová práce. Děti se mohou učit hledat obrázky, pojmenovávat činnosti, určovat barvy a později i písmenka. Samozřejmě se seznamují s knihou...

Nemohu nevzpomenout na knihu Roberta Fulghuma - Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, kterou srdečně doporučuji dospělým čtenářům!

Co děláme ve školce je veselé leporelo pro děti od 2 let o tom, co děti rády dělají ve školce i v přírodě. Jsou zde verše i veselé obrázky pro kluky i holčičky. Knihu mohu srdečně doporučit.

V této podobě vydání první.
Verše Oldřich Syrovátka, dědicové 2008.
Ilustrace Helena Zmatlíková - heirs, 2008.


13.11.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Zvláštní význam palačinek
(2) Cesty hada na skále
Děj nás zavádí do zemědělského kraje Västerbotten, kde se sám autor narodil v roce 1938. Hrdiny je rodina Johanssonů, kteří patří k chudým a hlavně zadluženým členům zdejší obce, a ještě bez hlavy ...
(3) Rembrandtův trojúhelník
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům