70 %

Wagnerová, Magdalena - Pavouk na šalvěji

Více informací k této knize najdete v detailu
Jak je uvedeno na obalu, jedná se o podzimní (pohádkovou) travestii. Ve slovníku cizích slov je pod heslem TRAVESTIE - humorné, satirické dílo zpracovávající vážné téma komickým stylem. Naše známé autorka dětských pohádek napsala tedy parodii na vlastní tvorbu. Nevím, jestli se to tak dá říct, ona je to taková pohádka pro dospělé, pohádka ne ...

Jak je uvedeno na obalu, jedná se o podzimní (pohádkovou) travestii. Ve slovníku cizích slov je pod heslem TRAVESTIE - humorné, satirické dílo zpracovávající vážné téma komickým stylem. Naše známé autorka dětských pohádek napsala tedy parodii na vlastní tvorbu. Nevím, jestli se to tak dá říct, ona je to taková pohádka pro dospělé, pohádka ne přímočará, založená na principu DOBRO versus ZLO. Příběh z Lesní říše, kde jedinou princeznu unese Pavoučí muž, řeší hned několik lidí, tedy jestli za lidi lze považovat lesní víly a trpaslíky atd. Král říše vypsal za odměnu klasicky ruku princezny a půl království, ale jediný , kdo se nabídl, byl Stříbrňák, duhový princ, nápadník, kterého už před nedávnem vyhodil, nelíbil se mu a byl drzý na něj, na krále. Ale co se dá dělat, láska je láska.
Jasný prim mezi postavami hrají dvě obstarožní lesní víly z palouku U žabího kváku, Mušina, která vypadala jako masařka s obrovskýma očima, a Sítina, éterická jako pavoučí síť, těžká lesní intelektuálka, které otravují život neuvěřitelně drzí migrující trpaslíci. Jejich dialogy jsou opravdu skvěle podané, a velmi humorné.
Knihu bych klidně nazval i jakousi bajkou, kde ale postavy z našeho reálného života nenahrazují mluvící zvířátka, ale bájné a pohádkové bytosti.
Kniha opravdu obsahuje i zmíněný recept na lahodného, vařeného pavouka na šalvěji. Ale ten nejen nikdy nevyzkouším, ale doufám ani Vy nikdy nevyzkoušíte.


17.11.2004
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 5. Z toho průměrné hodnocení: 1,4.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Schůzky s erotikou
(2) České země v evropských dějinách - 2
(3) Kdo vám tak zcuchal tmavé vlasy
Publikace má přes 95 stránek, je hojně ilustrovaná od více autorů, také básně jsou od mnoha známých poetů, přesto vše tvoří dokonalý celek. Milovníci milostné poezie ve sbírce naleznou 91 básní. V ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům