60 %

Wautersová, Ambika - Homeopatie od A do Z

Více informací k této knize najdete v detailu
Všechno, co chcete vědět o této léčebné metodě - tak zní podnázev publikace, která je velmi zajímavá, encyklopedická a skrývá přes 200 inspirujících vyobrazení. Nejsem zastáncem Homeopatie, protože se zabývám celý život tradiční medicínou, ale co brání člověku v tom, aby homeopatii poznal blíže nebo použil její některé metody v praxi? A právě tato kniha je poučná jak pro laiky tak pro zasvěcené.

Publikace Homeopatie od A do Z je brožovaná, má 400 stránek, přes 200 barevných vyobrazení, na začátku knihy je Obsah, následují čtyři základní části, Slovníček pojmů, Rejstřík a Poděkování. Kniha je přehledná a působí na první pohled lákavě. Je stejného formátu a stylu jako nedávno mnou recenzovaná kniha Aromaterapie od A do Z, kterou vydalo též nakladatelství Metafora...

První část začíná úvodem, který vysvětluje: Co to je Homeopatie? Zaujatý čtenář se dozvídá o dějinách Homeopatie, Homeopatie versus konvenční medicína, o léčivech a jejich ředění nebo správném užívání, o zdravé životosprávě, pohybu nebo například jak léčit určité potíže.

Ve druhé části, která je nejdelší, se pojednává o homeopatických lécích, které jsou řazeny abecedně. Na co léky působí, na jaké symptomy neboli příznaky onemocnění. Jsou zde uvedeny i léky první pomoci.

Část třetí pojednává o léčení akutních a chronických potíží.

Čtvrtá část pojednává o podpůrné terapii a esencích, jsou zde zmíněny buněčné soli, květinové esence, homeopatická barevná terapie (velmi zajímavá), elixíry z drahých kamenů a jiné.

Publikaci je nutno brát jako informativní a léčbu závažnějších symptomů nemoci nechat raději na odbornících v tradiční medicíně nebo na péči homeopatů specialistů, kteří mají certifikát na podnikání v tomto oboru. Knihu mohu doporučit zájemcům o Homeopatii, z mého pohledu je kniha užitečná, například ve tvrzení, že tělo a duše spolu neodmyslitelně souvisejí, v podpůrných léčbách, ale místy jsou homeopatické léky, rady a metody v knize zavádějící (hadí jed, blín, tarantule, durman, rulík zlomocný, ocún, psí mléko a jiné). Jen některé možnosti lze použít doma, bez porady s odborníkem.

Sama o sobě Homeopatie není všemocná, naopak lze laikem velmi často symptomy nemoci nebo podávání doporučeného prostředku podcenit a léčba může skončit katastrofou - pro pacienta...

Z anglického originálu přeložila Eva Oliveriusová.
Metafora, 2007.


20.08.2007
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 6. Z toho průměrné hodnocení: 4,17.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Pád Měsíce
Spisovatelé píší začátky svých knih různými styly. Někteří hned nejprve nasadí samostatnou super poutavou akci, kterou přilákají čtenáře, a teprve pak začnou popisovat hlavní příběh pěkně od začátku. ...
(2) Média, psychoanalýza a jiné perverze
(3) Brooklynské panoptikum
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům