65 %

Werner, Andy - Funk You

Více informací k této knize najdete v detailu
Funk you je název prvotiny mladého českého autora. Název možná až příliš snažící se upoutat pozornost čtenáře ještě dříve, než knihu vezme vůbec do rukou. Na druhé straně ale stojí obálka spíše nenápadná, kde titul nijak výrazně nevyčnívá, a tak potenciální návštěvník knižního obchodu nakonec přeci jen bude muset knihu otevřít, aby jej zaujala.

Zaujme?

Na první stránce se dozvíte, kdo to byl Malchjáš Mulligan a proč po něm pojmenovali gymnázium. Asi se teď ptáte, proč by Vás zrovna tato informace měla zajímat.. trochu to třeba objasní fakt, že na gymnáziu MM se odehrává většina dění Funk you a hlavními hrdiny jsou právě studenti a kantoři tohoto ústavu. S dalšími stránkami novely už to není tak jednoduché.

Proč?

Číst příběhy od začátku do konce už možná dnešnímu modernímu čtenáři připadá nudné, žádá něco nového a Andy Werner se pokusil mu to dát. Krátké kapitolky totiž nejsou seřazeny podél časové linie příběhu, ale jakoby náhodně a nahodile. I když nápad to není tak docela originální, je zajímavé postupně odhalovat, jak do sebe jednotlivé dílky skládačky jménem Funk you zapadají.

A skládat.

Nakonec do sebe všechno opravdu zapadne. Že Jigal Rotmann je nejen obdivovatelem Mini Cooper, ale i vlastníkem M16, čili časopisu pro mladé. Že Prokop sice pracuje pro Jigala, ale vůbec není jeho obdivovatelem. Že Pavlína sice není tak úchvatná jako Míša, ale zase je dostupnější. Že Janča má vousy a přesto to není ošklivá holka. Že mrtví mohou za určitých okolností začít zase spořádaně žít a dokonce o tom poskytnout rozhovor. Že středoškolští profesoři mezi sebou mohou rozpoutat válku. A že jistá psychotropní látka má své nezastupitelné místo v kuchynni školní jídelny.

Ztřeštěné?

Možná zjistíte, že kniha je celá v podobném duchu. Ale to si ji musíte sami přečíst. Funk you je novelka mladého autora pro mladé čtenáře. Jste-li (alespoň) duchem mladí, můžete se do ní směle pustit také.

Můžete.


07.11.2005
alzaDiskuze k této recenzi:
Werner, Andy - Funk You (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 12. Z toho průměrné hodnocení: 3,17.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Neuróza a lidský růst
Udělejte si prosím na chvíli čas. Dětem kupte lístek do kina. Manželku pošlete ke kadeřníkovi. Babičku do obchodu. Dědečka na dvě točené. Tak... Slyšíte to ticho? Ono je skoro cítit... A teď si ...
(2) Slovník symbolů
(3) Gaudího klíč
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům