100 %

Whiteheadová, Sarah - Jak mluvit psí řečí!

Více informací k této knize najdete v detailu
Albatros vydal velice zajímavou a praktickou knihu pro děti od 9 let. Měla jsem možnost poznat mnoho publikací o psech pro děti, ale myslím si, že taková publikace na našem knižním trhu chyběla. Stále více rodin vlastní psa a stále více rodičů pořizuje psího kamaráda svým dětem. Na druhé straně přibývá případů napadení dítěte psem... Všichni psi mluví, ale my jim nerozumíme. To my se musíme jejich psí řeči naučit a musíme to naučit i naše děti! Že psi nemluví? Ale mluví... Používají řeč svého těla, štěkání, vytí, mimiku. V knize je uveden základní výcvik psa, péče o psa. Mimo to je kniha plná zábavných psích her, triků a testů.

Publikace Jak mluvit psí řečí! je brožovaná, jsou v ní použity nádherné barevné fotografie, obsahuje 169 stránek, Obsah, je rozdělena na čtyři části: Já a můj pes. Jak se naučit řeč psů? Jak mluvit se psem. Psí hry. Na konci knihy je Slovníček, zajímavé Webové stránky, Poznámky a autoři fotografií.

Kniha mně upoutala názvem, vzhledem i obsahem. Jelikož i já jsem majitelkou psa, stále se zajímám o nové poznatky v kynologii. Rozhodně to stojí za to, knihu přečíst a naučit se řeči psů, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům či napadením lidí! Děti lze pomocí této názorné knihy "proškolit" v zacházení se psem. Většina z nich dostane svého čtyřnohého kamaráda za odměnu, za vysvědčení a tak, ale tím to pro rodiče nekončí! Dospělý člověk by měl dohlížet na to, aby s pejskem bylo dobře zacházeno. Hned v úvodu knihy se děti dozví, že pes není jen domácí mazlíček, je to člen rodiny!

Kniha informuje o vývoji psa od štěněte až do stáří, o jeho potřebách. Důležitá je péče o zvíře, pravidla v kontaktu se psem, jaké číhá na psa nebezpečí doma nebo venku. Tato publikace zábavnou formou a pomocí skutečně pěkných a názorných fotografií děti poučí o tom, jak mají se psem zacházet a čemu se mají v kontaktu se zvířetem vyvarovat!

Psí řeč je jako cizí jazyk, musíme se ho naučit, abychom psům rozuměli. Sledujeme psí chování, tělo a ocas. Řeč těla a ocasu dětem napoví, jak se pejsek cítí. Řeč hlavy a tváře (mimika), pohled očí, postavení uší, zuby, velice dobře signalizují, co pes cítí nebo k čemu se chystá... Pes velice dobře slyší, cítí různé pachy, očichávání je u psů velmi důležité. Jak vypadá pejsek, který se bojí? Jak vypadá pejsek, který si chce hrát? Jak vyzývá ke hře? Zvedá tlapku, poskakuje, má hravou tvář, hraje si s hračkami.

Mne velmi zaujala kapitola: Jak děti poznají nebezpečného psa? Přece podle postoje, řeči těla, ocasu, očí, uší, tváře, zubů, vrčení... Nové poznatky doplňují skvělé, názorné a barevné fotografie.

Knihu mohu jen doporučit do rodin, ve kterých vyrůstají děti a psi, ale je vhodná jako téma besedy pro děti.

V každém případě je to kniha zajímavá a užitečná!

Z anglického originálu How to Speak Dog přeložil Tomáš Bíla, 2008.
Vydalo nakladatelství ALBATROS, 2008.


21.10.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 4. Z toho průměrné hodnocení: 2,25.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Moře smutku za tvým psem
Kniha, napsaná s neobyčejnou vnímavostí k hlubinám lidské duše, přitom bez zbytečného patosu a sentimentu. Příběh, jež svou čistotou a upřímností nepochybně otevře srdce mnoha čtenářů. Na jedné ...
(2) Výstřední vesmír
(3) Mumie a pyramidy
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům