5 %

Žáček, Jan - Džordžíno, politický buldozér

Více informací k této knize najdete v detailu
Nikdy bych v žádné recenzi nenapsal: Tuto knihu nečtěte. Nikdy bych se neodvážil takto kategoricky odsoudit nic, s čím si autor dal takovou práci. Kromě jedné knihy, knihy s názvem Džordžíno: Politický buldozer. Měla to být kritika předvolební kampaně ČSSD a Jiřího Paroubka, je z toho však škvár.

Autor, Jan Žáček si zajistil docela dobrou reklamu v nejčtenějším seriozním denním tisku. Ten několik dní před vydáním knihy otiskl ukázku a komentář, jak to zase někdo panu Paroubkovi natřel. Jak je skvělé, že se někdo vetřel do předvolebního týmu premiéra a přinesl nám tak svědectví, jak pracuje a co všechno chystá. I já jsem sedl na lep. Nepatřím rozhodně k obdivovatelům Buldozera, a tak jsem se na knihu docela těšil. První setkání s ní mi dávalo tušit, že něco nebude v pořádku. Pár stránek (do stovky, víc to není) na několikrát špatně recyklovaném papíře s jásavou oranžovou obálkou. Na titulní straně buldozer, který má Paroubkovo tvář. No, dobře, to ještě nemusí nic znamenat. Třeba to bude krátká, ale trefná a břitká satira. Nic z toho kniha není.

Měl jsem ji přečtenou během dvou, možná tří hodin.

Není ani vtipná, ani trefná, jestli něco, pak mimořádně trapná. Zde je první ukázka: "Takže by se (Paroubek) ani nezapotil. Ví, jak odpovídat. Ne, to je hloupost. Takhle pan premiér určitě neuvažuje a neodpovídá. Takhle snad může uvažovat jen nějaký králík."

Spousta gramatických chyb, překlepů a nejasností působí, jako by autor tuto "knihu" napsal během jedné noci a ráno poslal do tiskárny, bez jakékoliv kontroly. Velkou část knihy autor píše o něčem, co s tématem naprosto nesouvisí, třeba milenci tiskové mluvčí strany nebo komentuje její nohy. Těžko soudit, proč někdo tuto knihu vydal, jestli chtěli Paroubkovi uštědřit ránu v předvolební kampani. Tato rána však byla špatně mířená a autor facky si ji vrazil sám. Opravdu tuto knihu nečtěte, bez ohledu na vaše politické názory. Jestli je pravda, že kniha odráží stav a náladu společnosti, pak je to s naší společností opravdu špatné.

P.S. Chtěl jsem dát nula procent. To že jsem dal o pět víc je proto, že jsem autorovi knihy vděčný, že kniha není delší a nesebral mi tak více mého drahocenného času.


30.03.2006
Tomáš FojtíkDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 15. Z toho průměrné hodnocení: 2,93.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Ztracený deník sovětské školačky Niny Lugovské (1932-1937)
Čtenáře na první pohled nepochybně upoutá výstižnost, s jakou je tato dívka schopna popisovat svět kolem sebe i svoje vnitřní prožitky. Také v jejím životě je dospívání především obdobím výkyvů ...
(2) Křížovky a recepty tradiční kuchyně
(3) Namažeme školu špekem
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům