soutěž

Soutěž: Velká filozofická

Doba trvání: 11.10.2005 - 25.10.2005

Sponzorem soutěže je pan Jiří Kinkor.
Soutěž pro všechny, kteří slovo filozofie nemusejí hledat ve slovníku.

"Ještě dlouho po přečtení románu Zdroj si člověk klade zásadní otázky vztahující se k jeho životu. Kniha však vyniká tím, že otázky nejen vyvolává, nýbrž nabízí i odpovědi - a je na každém čtenáři, aby je pro sebe objevil, aby se jimi inspiroval ve svém životě. Kniha je o tom, jaký by život mohl být a měl být."
Jiří Kinkor

Z předmluvy Ayn Randové:
"Není v povaze člověka - ani žádné jiné živé bytosti - začínat tím, že se dobrovolně vzdá, že si plivne do tváře a zatratí život; na to je třeba procesu mravní zkaženosti, jenž je u každého jedince jiný. Někteří se vzdávají pod dotekem prvního tlaku, někteří se zaprodají, někteří padají pomalu a nepostřehnutelně, až vyhasnou úplně, aniž by věděli, kde a jak svůj oheň ztratili. Pak se všichni ztratí v nekonečném bahně svých starších předchůdců, kteří jim neustále opakují, že dospělost znamená netrvat na svých názorech, bezpečí znamená netrvat na svých hodnotách a praktičnost znamená netrvat na své hrdosti. A přesto se někteří nevzdají, jdou dál a vědí, že nelze zradit vlastní oheň, učí se, jak mu dát tvar, význam a jak ho uskutečnit."

Pokud Vás tyto řádky zaujaly, donutily k zamyšlení a chtěli byste si něco zajímavého přečíst, pak právě pro Vás je naše velká soutěž. Na pět z Vás, kteří se úspěšně poperou s následujícími otázkami čeká odměna v podobě filozofického románu Ayn Randové Zdroj. A protože otázky nejsou jednoduché, přichystal náš sponzor odměnu pro všechny, kteří odpovědí správně a projeví zájem o jeho vlastní knihu Trh a stát, jejíž anotaci si můžete přečíst zde.

Prosíme berte na vědomí, že soutěže se zúčastníte prvním odesláním odpovědí, se svým jménem a e-mailem se nemůžete zúčastnit vícekrát, ani pokud byste pouze chtěli opravit svou předešlou odpověď. Vylosování ze správných odpovědí proběhne do týdne od uzavření soutěže.

Soutěž je již ukončená.

Naši čtenáři jsou zřejmě do filozofie celí diví, protože této soutěže se zúčastnilo hned 228 zájemců o román Zdroj. Šanci získat ho mělo 187 soutěžících, jenž správně odpověděli.

Šťastnými výherci jsou:

  • Kateřina Menclová
  • Tea Mucková
  • Gabriel Matěj
  • Lenka Gebauerová
  • a Alena Vedralová.

Blahopřejeme!

Jelikož je jen malý podíl těch, jejichž vědomosti na správné zodpovězení otázek nestačily, má velké procento účastníků šanci získat alespoň cenu útěchy v podobě knihy Jiřího Kinkora Trh a stát. Máte-li o o knihu zájem, napište nám.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Kočkodlakova mise
Už potřetí za poslední rok se k nám vrací polský autor Konrad Lewandowski se svým hrdinou kočkodlakem Xinem. Po první knize "Kočkodlak Xin", která měla u českých fanoušků fantastiky celkem velký ...
(2) Tři studie o době Karla IV.
(3) Psi bez rodokmenu
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům