Palahniuk, Chuck - Zatracení

[ Koupit knihu ]

Více informací k této knize najdete v detailu
Dobro a zlo vždy existovaly. A vždy existovat budou. Neustále se mění jen naše příběhy o nich.

V šestém století před Kristem vykonal řecký zákonodárce Solón cestu do egyptského města Sais a zpět se vrátil s následujícím líčením konce světa. Podle kněží z chrámu bohyně Neit Zemi postihne kataklyzma, jež ji zakryje plameny a jedovatým dýmem. Za jediný den a jedinou noc se celý světadíl potopí, klesne do moře a falešný mesiáš povede celé lidstvo vstříc zkáze.
Egyptští zřeci předpověděli, že apokalypsa započne jedné poklidné noci na majestátním vršku tyčícím se nad královstvím losangeleským. A zde, jak pějí starodávná orákula, se zámek zlomí a otevře. Mezi velikolepými, zdmi obehnanými sídly v Beverly Crestu pevná petlice se odsune. Jak nám zaznamenal Solón, doširoka se na svých závěsech rozevřou bezpečnostní vrata. A pod nimi čekají, spíce, říše westwoodské a brentwoodské a santamonické, rozkládaje se v pavučině pouličních světel. A až ozvěnou bude doznívat poslední odbití půlnoci, za těmi doširoka otevřenými křídly vrat bude dlít toliko tma a ticho, leč jen než se burácivě probere k životu motor automobilu a dvé světel se objeví a povede ten hluk kupředu. A z oné brány se vynoří Lincoln Town Car, šouravě se posune vpřed a započne svůj pomalý sestup po vlásenkách zatáček až k horní části Hollywood Boulevardu.
Ta noc, jak popisuje pradávné proroctví, je poklidná, ani vítr nezavane; nicméně jak se lincoln pomalu sune, vsled za ním začíná sílit bouře.
Klesá z Beverly Crestu k Hollywood Hills a táhne se dlouhý a černý jako jazyk člověka zardoušeného oprátkou. Růžové šmouhy lamp kloužou po jeho naleštěném černém krunýři a on sám se leskne jako skarab unikající z hrobky. A na North Kings Road světla Beverly Hills a Hancock Parku zablikají a pohasnou, ne dům po domu, to ulice po ulici vypadávají z elektrické sítě do temnoty ve své celistvosti. A u North Crescent Heights Boulevardu upadá do nicoty čtvrť Laurel Canyon; nejen světla, i zvuky a pozdně noční hudba jsou zdolány. Poslední chvějivé doklady existence města jsou vymazávány, jak vůz plyne z kopce dolů, od North Fairfax Avenue přes Ogden Drive až k North Gardner Street. Takto temnota zaplavuje město vsledu za elegantním vozem.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 30993 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Kroky
(2) Jistě, pane premiére I.
(3) Milující sestra
"Rychlé lodě do pekel" byl krvavě laděný dobrodružný příběh ze současné Brazílie, "Obranný reflex" byl něco jako ekohoror z blízké budoucnosti a románem "Milující sestra" nás autor zavede do ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2019 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům